Veselí nad Lužnicí 2016 ČP DP

Podstatně lepší podmínky pro plavání než na Lipně, si pro nás o týden později připravila Vlkovská pískovna u Veselí nad Lužnicí. Plavalo se v neděli 14.8. a přestože byl opět chladný a deštivý týden, na víkend se počasí umoudřilo. Voda měla slušných 21,2*C, místy doslova pražilo slunce (opalovací krémy byly na místě), bezvětří a kolem 28*C. Postupně se představilo 5 našich plavců na 4 různých tratích. Přestože jsme plavali každý něco jiného, tak v určitou dobu jsme byli všichni v jeden moment na svých zvolených tratích (celkem 149 lidí současně ve vodě).

Teplejší voda nám přece jen více svědčila a především Daniel Mik si výrazně spravil chuť (vymrznul na Lipně), když zvítězil v závodě na 1 km a záhy vítězství přidal i na 3 km trati.

Zuzka Bojceňuková si doplavala pro 6. místo na 5 km ve starším žactvu.

Ela Hracká na 10 km doplavala ve starším dorostu na 4.místě (17. celkově).

Radka Bojceňuková na 1 km doplavala na 5.místě v kategorii masters (7. celkově).

Pavel Mik pak doplaval na 2.místě v kategorii masters (12.celkově) na 5 km.