Přehled a výsledky DP PK Havířov sezóny 2019

Přehled a výsledky DP PK Havířov sezóny 2019
 
Aktivně zasáhli: Jakub Dian, Nela Fabíková, Jakub Bojceňuk, Robin Vrána, Karolína Dian, Daniel Fussek, Anežka Šidlová, Martina Čurajová, Nela Škutová, Tomáš Peklanský, Zuzana Bojceňuková, David Válek, Vendula Miková, Richard Kubeš, Jan Kroupa, Daniel Mik, Marie Šidlová, Radka Bojceňuková, Romana Kohnová, Michal Bojceňuk, Barbara Reisskup, Petra Kurjanová, David Teslík, Zdeňka Šidlová a Pavel Mik.
I letos jsme předvedli spoustu kvalitních výkonů (ne vždy byly oceněny medajlí, či jinak), ale navždy zůstanou v našich srdcích. Stejně tak pozitivně hodnotím posunutí osobních i týmových met a hranic. Níže jsou uváděny jen ty oceněné.
Soutěž týmu v ČP
3. místo (ze 73. klubů ČR a Slovenska)
MČR – bazén (5 medailí)
3x 1. místo v kat. masters – ZdeňkaMaruška Bára
2x 2. místo v kat. masters – David T. Pavel (všichni na 3 km ve V. Mýtě)
MČR – otevřená voda (8 medailí)
1. místo v žactvu – Nela F. (první žákovský titul pro PKHa – 5 km v Opavě)
2.místo v žactvu – štafeta na 5 km (Kuba, Kája, Robin a Nela F.)
2. misto v kat. masters – Zdeňka (10 km v Plzni)
2. misto v kat. masters – Zdeňka (5 km v Račicích)
2. misto v kat. masters – Pavel (10 km v Plzni)
3. místo v kat. masters – štafeta na 5 km (David, Zdeňka, Bára a Pavel)
3. misto v kat. masters – Pavel (20 km v Račicích)
3. misto v kat. masters – Bára (5 km v Račicích)
Celkové hodnocení ČP
2. místo v žačkách ročníku 2007 – Nela F.
3. místo v žácích ročníku 2007 – Kuba
3. místo v kadetech ročníku 2004 – Tomáš
Jednotlivé závody ČP (pouze absolutní pořadí, bez podkategorií)
12x 1. místo – 4x Zuzka, 3x Dany, 2x Bára, 1x – Kuba B., Nela Š.a Tomáš
16x 2. místo – 3x Tomáš, 2x Dany a Bára, 1x – Kuba D., Nela F., Kuba B., Kája, Anežka, Zuzka, David V., David T. a Pavel.
12x 3. místo – 2x Nela F., Kuba B, David V. a Dany, 1x – Dan F., Zuzka, Tomáš a Bára
 
Závody mimo ČP
1. místo – štafeta “24 hodinovka” Karviná (Zuzka, David V., Dany, David T., Jurij a Pavel – v novém rekordu 95,1 km )
1. místo – štafeta boys “šestihodinovka” Zlín (Kuba B., Dan. F., Tomáš, David V., Luboš a Pavel – 23,8 km)
1. místo – Dany “šestihodinovka” Zlín – 20,2 km – kategorie Muži
3. místo – David T. “šestihodinovka” Zlín – 18,8 km – kategorie masters. Při tomto závodě David vytvořil nový Český rekord na 15 km v kategoriii nad 50 let – 4h:34m:28s.
Závěrem trochu doplňujících informací a statistiky letošní sezóny
Jako klub jsme se letos zúčastnili 19 závodů – Karviná, Zlín, Vysoké Mýto, Praha, Kladno, Tovačov, Hrádek, Špinka, Plzeň, Seč, Brno, Opava, Lipno, Račice I., Veselí nad Lužnicí, Račice II., Pastviny, Mělice a Krnov. Někteří z nás po závodech najezdili v autech cca 9.000 km. 25 našich plavců se představilo při 247 startech a dohromady uplavalo 1.356,1 km (pro mnohé zřejmě strašidelné číslo). V ČP jsme letos získali 7 400 bodů (dosud nejvíce 4 991) a skončili tak na 3. místě (dosud nejlépe 5.). PM

47. ROČNÍK SILVESTROVSKÉ CENY VSETÍNA 27. – 28.12.2019

Dne 27. a 28. prosince 2019 se našich 17 plavců, Blechová Anežka, Čurajová Martina, Dian Karolina, Fabíková Nela, Gurníková Eliška, Hracki Libor, Kočí Karolína, Kroupa Jan, Kubeš Richard, Kubešová Hanka, Mitrengová Eliška, Peklanský Tomáš, Pensimus Matěj, Škutová Nela, Šlapotová Ester, Válek David a Vavrdová Sofie Amélie,  zúčastnilo 47. ročníku Silvestrovské ceny Vsetína.  První závodní den měli téměř všichni na programu 100 m motýlek, 100 m znak a 100 m prsa.  I přes Vánoční hodování a absenci tréninku zaplavali slušné výsledky a padlo i pár osobáků.  Druhý den  pak následovalo 100 m kraul a200 nebo 400 m polohový závod,  to podle ročníku.  To padla i jedna medaile, kdy na 100 m  kraul si Richard Kubeš doplaval pro  krásné druhé místo.  Blahopřejeme. Byly to moc pěkné závody, poskytly zpestření ve vánočním lenošení. Děkujeme všem za předvedené výkony a přejeme jim mnoho dalších úspěchů v plavání v roce 2020. PKHa

 

19.12.2019 Vánoční klubové závody

Dne 19.12.2019 se na našem bazénu konaly Vánoční klubové závody, kterých se zúčastnili naši plavci společně s rodiči a sourozenci. Nebyly to klasické závody s  předstartovním stresem a měřením času, bylo to pojato zábavnou formou, aby si děti užily poslední plavání roku 2019 a rodiče si odpočinuli od předvánočního shonu.  Nejprve se plavaly rodinné štafety. Musím pochválit všechny rodiče a sourozence, kteří se  nebáli a společně s dětmi  si otestovali své plavecké dovednosti na našem 25 metrovém bazénu. Nikdo se neutopil, takže první část dopadla moc dobře.  Poté plavaly samostatně naše děti,  které předvedly vše, co se naučily. Někteří jsou již zkušení  plavci a závodníci, ale i děti, které nastoupily teprve v záři se měly čím pochlubit. Vše zvládly skvěle i přes trenérovo ALE, pro nezasvěcené, při plavání štafet, trenér  vždy zavelí, plaveme  kraula,  ale …    a následuje nějaká jeho vychytávka, jako kotoul dozadu v polovině bazénu,  ruce ke stropu  nebo pravá ruka drží levou nohu.  Následoval výlov, tentokráte pouze pro rodiče a sourozence. Úspěšní byli všichni, takže rybí pomazánka může být na snídani ve všech rodinách, protože se lovily sardinky v oleji.  Dobrý recept na rybí pomazánku najdete níže. Následovalo zakončení v podobě dalších smíšených štafet za použití žížal, viz fotografie. Poté na děti  před bazénem čekalo překvapení v podobě živého kapra.  Myslím, že všichni si toto poslední plavání užili a už se těší na tréninky v novém roce 2020.   PKHa

Skvělá rybí pomazánka :

1 krabička sardinek v oleji ( nebo v tomatě ),   5 g  majonézy,  1 – 2 ks sterilované okurky , 2 ks vejce natvrdo,  1/2 cibule.    Postup :  rybičky  vykostíme a  spolu s vejci a  cibulí umeleme. Základ pomazánky spojíme majonézou, přidáme na kostičky nakrájenou okurku, ochutíme hořčicí, citronovou šťávou a solí, necháme odležet. Poté ji  namažeme na čerstvé pečivo a  podáváme s čerstvou zeleninou. Dobrou chuť.

Vánoční plavání plavecké přípravky

Vánoční plavání s rodiči letos připadlo na 11.prosince 2019. Celý bazén se za zvuku “ Vánoce přicházejí” naplnil dětmi, sourozenci, rodiči, prarodiči. Děti od čerta přebraly dárky a mohlo se začít plavat. Za hodinu a půl ve vodě, se unavily jak děti tak hlavně rodiny malých plaváčků. Před bazénem čekalo živé překvapení v podobě kapříků lovených přímo z kádě. Celé plavání nám nafotil fotograf a každý z rodičů dostane  fotky ve formě CD. Děkujeme všem rodičům že se nezalekli, oblékli se do plavek a užili si s dětmi poslední plavání v tomto roce. Přejeme všem krásné Vánoční svátky plné lásky, pohody a snad alespoň jednu malou sněhovou nadílku. Těšíme se na Vás opět 8.ledna 2020.                                                                                                                                                                        Trenéři Jana, Martina, Terezie i Leoš

Zimní mistrovství ČR mladšího žactva – ročník 2007 – prostějov

MČR dvanáctiletých – Prostějov

O víkendu 7. a 8.12. proběhl plavecký vrchol sezóny dvanáctiletých plavců z celé České republiky v rámci zimního MČR v Prostějově. Konkurence je nemilosrdně tvrdá , a tak už vůbec se zde kvalifikovat je pro většinu úspěch. Z našich si účast vybojovali – Sofie Amélie Vavrdová, Kuba Bojceňuk, Robin Vrána a Nela Fabíková. Pro Sofii a Kubu to byla premiéra. Doposud jezdili pouze jednotlivci (maximálně dvojice) a teď jsme najednou mohli stavět štafety. Už to je pozitivní posun.

Sobota – předvedli jsme ve všech startech kvalitní výkony. 5 nových osobáků a dalších 7 na jejich hranici. Výsledkově to byly umístění převážně ve třetí desítce.

Sofii – 100 P (28.), 100 PZ (26.), 50 K (23.) a 100 Z (27.), Kuba – 400 K (26.) a 1500 K (23.), Robin – 100 P (21.), 100 PZ (19.), 200 PZ (24.). Nela tlačila časy dolů, jak se dalo (její chvíle ale teprve měla přijít) – 100 P (8.), 800 K (6.) a 200 PZ (5.). Byl to dlouhý a náročný den. Jeli jsme se ubytovat, zašli společně na večeři a relativně brzy, řádně unavení jsme šli spát.

Neděle – ráno nám zdravotní indispozice Sofi trochu pozměnily plány. Operativně jsme upravili náš závodní program a šlo se na věc. Tady už padaly jen samé osobáky. Robin – 100 M (21.) a 200 P (škoda osobáku i 19. místa – byl DSQ). A pak to přišlo. Nela si vybojovala 3. místo na 200 P za čas 2:52,09. Na 400 PZ pak přidala ještě 6. pozici. Je to historicky první medaile pro náš klub z bazénového MČR. Povedené vystoupení završilo naše kvarteto 12. místem v kraulové štafetě.

Všichni 4 absolvovali před závody (spolu s dalšími špičkovými plavci ze spřátelených klubů) náročné týdenní soustředění v Jeseníkách – to mohlo některé výkony ještě ovlivnit (to riziko jsme podstoupili). V každém případě obě tyto akce (soustředění + samotné MČR) a jejich přínos pro všechny 4 hodnotím velice pozitivně. Věřím, že načerpané zkušenosti budou všem motivací do další tvrdé práce, a to nejen jim, ale i ostatním tréninkovým kolegům. Jako trenér samozřejmě vidím i další rezervy a prostor pro zlepšení, ale jinak všechny chválím za to, co zde předvedli – navíc s třešničkou na dortu v podobě získané medaile. PM