34. ročník Mistrovství Rakouska Masters – 1.-2.10.2022 – Wels

          Ve dnech 1.-2.10.2022 se uskutečnil 34.  ročník plaveckého mistrovství Rakouska Masters ve Welsu, kterého se zúčastnil i náš plavec Libor Hracki.  Ve dvou dnech měl na programu   čtyři  disciplíny,  odstartoval   100 m  kraul, kde zaplaval čas 01:05,29, což stačilo  na pěkné sedmé místo, následovala nejdelší disciplína 400 m kraul  a čas 05:12,08 a lehké zlepšení, šesté místo, sobotu pak zakončil 50 m prsa časem 00:36,45 a konečně medaile, krásné druhé místo. Po důkladném odpočinku, si v neděli na 100 m prsa z únikové dráhy  časem 01:20,16 doplaval pro titul.

Blahopřejeme a přejeme mnoho dalších úspěchů

PKHa.

 

Velká cena Kopřivnice – 27. ročník – 30.9.-1.10.2022

           Dne 30.9. – 1.10. se konaly závody v Kopřivnici. Závodu se účastnili Andrzej, Kuba, Tomáš, Kristián a Nela v doprovodu pana trenéra Pavla. Účastnili jsme se všech tří půl dnů a společně jsme vybojovali 6 bronzových medailí (Andrzej 3, Nela 2, Kuba 1). Tomáš dokonce získal i pohár za nejlepší bodový výkon v jeho ročníku. Přivezli jsme skvělé umístění a osobáky. Byly to rozhodně vydařené a užité závody.

Andrzej

 

Mělice – ČP DP – 3.-4.9.2022

Poslední závody českého poháru se konaly v Mělicích. Sobota pro tentokrát byla hlavním dnem závodů, protože se v tento den konal závod na 15km. Tohoto závodu se zúčastnili dva z našich plavců a to Dave a Anežka a po skoro čtyřech hodinách trápení tento závod oba zvládli (samozřejmě s pomocí profesionálního servisu). Mezitím co probíhal závod na 15km probíhali postupně i závody na 5,3 a 1 kilometrů. Na plavce po dokončení svého závodu čekalo na souší grilované maso, na které se všichni plavci těšili. Maso bylo absolutně perfektní a všichni si ho pochvalovali. Tímto ale zábava neskončila a dalším v pořadí bylo povídání o přeplavání La Manche v podání Davida Teslíka a Lumíra Hlaváče. Po tomto povídání už všichni plavci měli volnou zábavu.

Výsledky sobotních závodů:

5km:

Dany – 13. místo (muži)

Pavel – 14. místo (muži)

Honza – 16. místo (muži)

Tesla – 17. místo (muži)

Kuba – 4. místo (kadeti)

Nela – 1. místa (kadetky)

Bára – 13. místo (ženy)

Eliška – 14. místo (ženy)

Marťa – 20. místo (ženy)

Petra – 23. místo (ženy)

Michal – 41. Místo (muži)

1km:

Kuba – 2. místo (kadeti)

Dan F. – 2. místo (muži)

3km:

Dan F. – 8. místo (muži)

Nela – 1. místo (kadetky)

Zdeňka – 10. místo (ženy)

15km:

Dave – 8. místo (muži)

Anežka – 9. místo (ženy)

 

Neděle: Tyto závody byly pro někoho jenom o dokončení, ale byli tu i takoví, kterým šlo o celkové pořadí v poháru. Většina lidí nebyla vůbec hladová po včerejším večírku, a proto se s chutí vydali vstříc poslednímu závodu této sezóny.

Výsledky nedělních závodů:

5km                                                                                                             

Dany – 15. místo (muži)

Dave – 17.místo (muži)

Honza – 19. místo (muži)

Michal – 28. místo (muži)

Kuba – 4. místo  (kadeti)

Anežka – 8. místo (ženy)

Eliška – 10. místo (ženy)

Marťa – 11. místo (ženy)

Nela – 2. místo (kadetky)

3km:

Dan F. – 3.místo (muži)

Tesla – 4. místo (muži)

Bára – 7. místo (ženy)

Zdeňka – 9. místo (ženy)

Petra – 13. místo (ženy)

Speciální ocenění a naše velká gratulace patří:

Nela – 2. místo (v českém poháru kadetek narozených roku 2007)

Kuba – 3. místo (v českém poháru kadetů roku narozených 2007)

A samozřejmě našemu klubu jako jeden velký celek, který se tento rok umístil na 4. místě v českém poháru soutěže klubů celkově z 72 klubů

DV

 

ME masters – Řím (Lido di Ostia) – 24.-26.8.2022

V půlce srpna se v Římě a Lido di Ostia konalo ME v plaveckých sportech. Po té co si to rozdali nejlepší plavci (pólisté, akvabely a skokani do vody) našeho kontinentu o medaile, dostali příležitost i Ti dříve narození – v kategoriích masters (25 let a více). Náš klub reprezentovalo celkem 5 masters plavců.
ME masters zahájili dálkoví plavci, kteří své soutěže absolovali v přímořském letovisku Lido di Ostia (24.-26.8.) nedaleko Říma. Pro nás všechny to byla první závodní zkušenost v moři. Ještě den před závodem foukal silný vítr a moře bylo rozbouřené. Při oficiálním tréninku jsme si připadali téměř jako medúzy odevzdané rozmarům moře. Přes noc se vítr i moře uklidnilo a mohli jsme bez obav startovat dle programu. Na programu byla jediná trať pro všechny kategorie – 3 km.
Petr Urbánek – 29. místo v kategorii 45-49 let (středa, vlny malé).
Pavel Mik – 24. místo v kategorii 50-54 let (středa, vlny malé).
Daniel Mik – 15. místo v kategorii 25-29 let (čtvrtek, vlny minimální).
Barbara Reisskup – 24. místo v kategorii 50-54let (pátek, vlny minimální).
Poté začali své soutěže bazénoví plavci, kde nás reprezentoval Libor Hracki.
Soutěže probíhali přímo v Římě a pro velký zájem byli plavci omezeni maximálně 3 starty. Libor se prezentoval novými osobními maximy a dopadl následovně.
800 K – 17. místo
400 K – 13. místo
200 P – 21. místo
Pro nás všechny to byl obrovský zážitek a nezapomenutelná zkušenost po sportovní stránce spojená s příjemným časem objevování krás Říma a Vatikánu.
Náš klub tak zanechal stopu i na této velké mezinárodní plavecké soutěži.
PM

pastvinský maraton – ČP DP – 28.8.2022

 

 

Podstředohorský plavecký maratón -ČP DP – Libochovice – 21.8.2022

       V neděli 21. srpna se konaly premiérové závody v Libochovicích, které jsou součástí ČP. Počasí a plavecké podmínky byly vcelku dobré s teplotou vzduchu pohybující se kolem 20 °C a se sluncem hřejícím do zad si nebylo na co stěžovat. Voda měla 19.9°C, která po 2 a půl hodině ve vodě, začínala být jemně chladná. Co jsme si jako plavci mohli vyzkoušet, bylo plavat po a proti proudu, pro některé plavce zcela bezvýznamný, pro některé dosti znatelný rozdíl při plavání proti proudu. Lokalita, ve které jsme se nacházeli, byla minimalistická, čerstvě zorané pole, na jehož kraji se nacházely stany závodníků a pořadatelů.

       V havířovských dresech se představili pouze 4 plavci. Celý závod odstartovali plavci na 1 km, z našich řad Kuba, který vybojoval 2. místo v kadetech a Nela, která na této trati ve stejné kategorii s přehledem zvítězila. Pro naše kadety to ale bylo pouze rozplavání na jejich hlavní závod. Na 5 km trati obsadili Kuba s Nelou medailové pozice, bronz v kadetech a stříbro v kadetkách. Dalším závodníkem, který zdárně dokončil závod na 9. místě v mužích a doplaval si pro svoje nejlepší umístění na této trati byl Michal. Na 10 km nastoupil Tomáš a skončil na celkově 5. místě v mužích.

Gratuluji plavcům k výbornému umístění, a speciálně děkuji Radce za opět bezchybně zorganizované krmení a servis.

TP