Soustředění SCM – Liptovská Osada 10.-20.9.2020

Ve dnech 10.-20.9.2020 jsem se v Liptovské Osadě zúčastnila soustředění SCM. Z celkových třiceti, nás nakonec jelo 24, ale to vůbec nevadilo. Skoro každý den jsme měli dva plavecké tréninky a suchou přípravu. V jeden den jsme dokonce vyrazili i na hory a zhruba polovina z nás se potom ještě vydala zdolat ferratu Dvě věže. Celé soustředění jsem si neskutečně užila a hlavně jsem ráda, že jsme to stihli ještě před uzavřením hranic. Nela

!!! uzavření bazénu !!!

Vážení rodiče a  plavci,

Od 9.10.2020  se  RUŠÍ VEŠKERÉ PLAVECKÉ TRÉNINKY!

Vláda ve čtvrtek  rozhodla o zavření  všech  bazénů, které se nacházejí ve vnitřních prostorách. Opatření by mělo skončit za dva týdny.

O obnovení tréninků budete informováni na našich webových stránkách.

Děkujeme za pochopení

Trenéři   PKHa

VIII. Havířovská cena – 26.9.2020

Dne 26.9.2020 se konala již VIII. Havířovská cena  za účasti 245 závodníků.  Náš klub reprezentovalo celkem 19 plavců, Kuba Bojceňuk, Ondřej Broda, Andrzej Bulawa, Veronika Cieslarová, Daniel Denk, Nela Fabíková, Daniel Fussek, Vašek Gurník, Eliška Gurníková, Kája Kočí, Honza Kroupa, Richard Kubeš, Hana Kubešová, Bára Kuligová, Kristián Musil, Tomáš Peklanský, Anežka Šídlová, Sofie Amelie Vavrdová a David Zaharowski.   Závody proběhly  v poklidnější atmosféře, vzhledem k absenci diváků  ( nařízená opatření  s ohledem na šíření  koronaviru ). Většina plavců si  zaplavala nové osobní rekordy.  Medailová bilance  :  Nela Fábíková – jedna zlatá, dvě bronzové, Andrzej Bulawa – dvě zlaté, jedna bronzová a Richard Kubeš – dvě zlaté, jedna bronzová, blahopřejeme a přejeme další úspěchy v plavání. Děkujeme  plavcům, pomocníkům, rozhodčím, trenérům a všem za pomoc při úspěšném zvládnutí dalšího ročníků Havířovské ceny. PKHa

Soustředění Česká Ves 2020

Mladí plavci našeho oddílu Plavecký klub Havířov v létě nezaháleli. Společně s předsedou oddílu Romanem Mozgou a dvěma trenéry si konec léta užili v  krásném prostředí Jeseníků, městečka Česká Ves. Denní program měl za cíl zvýšit fyzickou kondici i technické dovednosti ve vodě i na suchu. Den začínal ranním tréninkem v bazénu. Následovala bohatá snídaně, kterou jsme doplnili energii do dalších aktivit. Před obědem jsme stihli ještě kruhový trénink s protažením a nácvikem obratnosti. Po odpoledním klidu následoval běh a druhá fáze ve vodě. Večer už byl v klidu. Večeře a osobní volno, většinou s využitím wifi.

Ve středu jsme si užili výlet do lázeňského města Jeseník. Pěší túrou lesem z České Vsi, se zastávkami u jednotlivých léčivých pramenů a přírodních sprch, jsme dorazili až do balneoparku Lázní Jeseník. Několik hodin v areálu jsme si náramně užili a vyrazili zpět. Ten den to však nebylo všechno. Večer nás čekala Aqua Zumba. V bazénu jsme si místo naplavaných kilometrů užili tanečních melodií a spousty smíchu.

Týden plný sportu, her a zábavy splnil všechna očekávání. Těšíme se na zahájenou plaveckou sezónu. RM + PŘ

Podzimní krajský přebor – Dlouhé tratě – 19.9.2020

Dne 19. září se v Havířově konal krajský přebor dlouhých tratí, kterého se účastnilo 10 našich plavců, Karolína Kočí, Jakub Bojceňuk, Kristán Musil, Tomáš Peklanský, Daniel Fussek, Daniel Denk, Eliška Mitrengová, Bára Kuligová, Karolina Dian a Anežka Blechová.  Pro některé to byla premiéra,  všichni však  byli  se svými výkony spokojeni. Někteří se dostali i na bednu.

Jakub Bojceňuk – 3. místo (1500m),,

Tomáš Peklanský – 2. místo (1500m)

Karolina Dian – 3. místo (1500m)

Myslím si, že se závody všem naším plavcům povedly a těšíme se na další. K.D.