Mistrovství ČR 20km a štafet Račice 2016 DP

V nádherném areálu veslařského kanálu v Račicích (scenérii dokresluje hora Říp) se o víkendu 20. a 21. srpna konalo 33. Mezinárodní mistrovství ČR na 20 km a smíšených štafet v dálkovém plavání. Letos jsme dorazili třemi auty a naše barvy hájilo celkem 8 plavců a další členové realizačního týmu. Ubytováni jsme byli jako loni, přímo u vody.

V sobotu jsme měli příjemné slunečné počasí s teplotou kolem 25*C a voda měla příjemných 22,4*C. Bylo prakticky bezvětří. V rámci sobotního programu nás čekaly pouze štafety na 4 x 2 km. Pro některé naše členy štafet to byl letošní vrchol dálkoplavecké sezóny, pro jiné zase seznámení se s prostředím na dlouhé nedělní starty. Letos jsme měli na startu hned 2 štafety (rekordní počet 27 startujících štafet).

PK Havířov – A : štafeta ve složení Zuzka Bojceňuková, Daniel Mik, Vladimír Dorňák a Ela Hracká byla ta rychlejší a vyplavala 13. místo.

PK Havířov – B : štafeta ve složení David Teslík, Monika Pelikánová, Radka Bojceňuková a Pavel Mik byla sice pomalejší, ale vzhledem k součtu věku se v kategorii masters 160 až 239 let vybojovala 3. místo (v této kategorii startovalo 6 štafet) a celkově obsadila 17. místo.

V neděli jsme se vzbudili a slunce nikde, zamračená obloha, pršelo, pofukovalo a ochladilo se na 17*C. Naštěstí teplota vody zůstala stejná a před polednem začal déšť ustávat. Nám plavcům ve vodě to nevadilo, avšak servisnímu týmu počasí zrovna nenahrávalo.

Na 20 km vzdálenosti nás reprezentovala Ela Hracká. Byla to výzva (20 km plavala poprvé), s kterou se Ela poprala se ctí. Drobné krize zkušeně zvládla. Nakonec z toho bylo 4. místo ve starším dorostu, 10. místo absolutně a velký počet získaných bodů. Nezbytný doprovod a dohled po celých 20 km ji zajišťovala Monika Pelikánová (nachodila s Elou téměř 20 km). Rovněž nezbytný občerstvovací servis (nejen pro Elu) zajišťovaly Vendy Miková, Zuzka, Radka, Kamila Teslíková (celkem krmily 7 plavců – 4 naše a vypomáhaly i jinde).

Na 10 km jsme měli hned 3 naše plavce.
Daniel Mik plaval 10 vůbec poprvé a zvládl ji pocitově lépe než sám čekal (24. místo).
David Teslík doplaval v kategorii masters 40+ na 4. místě (celkově 18. místo).
Pavel Mik doplaval v kategorii masters 40+ na 3. místě (celkově 17. místo).

Závěrečného závodu na 3 km se zúčastnila i naše Zuzka Bojceňuková, která v kategorii starších žaček obsadila 5. místo.

Byl to hodně vydařený víkend a jsem přesvědčen, že jsme všichni odjížděli spokojeni, já tedy rozhodně ano. Premiérově dala Ela 20 km, Daniel 10 km, štafeta získala placku.
Získali jsme do klubové soutěže dalších 599,8 bodů (tolik se nám nikdy nepodařilo), tím jsme si upevnili 9. místo (z 69 týmů). Všem (nejen medailistům) děkujeme za předvedené výkony a dobrou reklamu našeho klubu. Ještě bych chtěl poděkovat za podporu všem servisákům, protože bez vašeho přispění bychom na dlouhých tratích nemohli patřičně fungovat. PM