Lipno 2016 ČP DP

O víkendu 5. a 6. srpna se čtveřice našich plavců a plavkyň vydala na Lipno, kde se uskutečnil další díl ČP v dálkovém plavání. Citelné ochlazení a častý déšť v týdnu před závody nám připravil dosud nejnáročnější podmínky pro závody s jakými jsme se letos setkali.
Teplota vody spadla na 19,1*C. V sobotu bylo zamračeno, poprchávalo vzduch měl kolem 17*C a k tomu foukal protivný vítr, který přidal pořádné vlny.

Vše začalo závodem na 3 km, kde Pavel Mik doplaval na 2. místě v kategorii masters nad 40 let (celkově 8. místo). Původně to mělo být jen rozplavání na nedělní desítku, ale po téhle studené zkušenosti svůj zamýšlený start zrušil.

Sobotu uzavřel závod na 5 km, kde se představili 2 naši plavci.
Ela Hracká studenou vodu z nás snášela nejlépe a doplavala si pro 11. místo v dorostu (celkově 16. místo).
Daniel Mik se ve studené vodě a vlnách trápil, morálně hodně bojoval, aby závod vůbec dokončil. Doplaval 7. mezi muži (celkově 27.).

Nedělní podmínky přece jen přívětivější. Vysvitlo sluníčko a ranní bezvětří se změnilo v lehký vánek a tak hladinu čeřily jen malé vlnky.

Startoval se současně závod na 5 km staršího žactva s naší Zuzkou Bojceňukovou a závod na 10 km kde nás reprezentovala Ela. Tady se ukázal jako problematický samotný start. To, že startovalo 67 lidí současně (to se děje běžně), to bylo v pohodě, ale úzký startovní koridor kam se takové množství plavců prostě nevešlo, to problém byl. Obě naše holky to při startu schytaly, bohužel Ela natolik, že musela po 3 km vylézt z vody a závod nedokončila.
Pro Zuzku to byla zase cenná zkušenost, jak se plave ve studenější vodě (s tím se vyrovnala velice slušně) a doplavala na 7. místě.

Bonusem navíc bylo, že díky současně probíhajícím Olympijským hrám v Riu, jsme mohli navštívit Olympijský park Rio Lipno. PM