Veselí 2015

Z Veselí jsme se vraceli veselí
O víkendu 8. a 9. srpna 2015 proběhly další 2 závody Českého poháru v dálkovém plavání. Zatím co ten sobotní závod v Jablonci nad Nisou jsme vzhledem k náročnému programu a vzdálenosti vynechali, tak v neděli na Vlkovské pískovně (u Veselí nad Lužnicí) měl náš plavecký klub na startu 4 naše reprezentanty.
Do Veselí jsme vyrazili již v sobotu po obědě a navečer se ubytovali v chatkách sportovního areálu nedaleko místa konání závodu. Nocování bylo náročné vzhledem k tropickým teplotám a příliš nepomáhaly ani dokořán otevřené dveře a okna po celou noc.
Tropy nás provázely i během závodu, voda byla teplá (odhaduji k 26*C) a bezvětří.
Do Veselí se pravidelně těší většina plavců, protože vypsané vzdálenosti pro závody byly vždy o cca 20% kratší. Jaké bylo překvapení pro všechny, když letos bylo vše jak má.

Premiéru na 10km trati si odbyl David Teslík a počínal si velice dobře. V kategori masters 40+ vybojoval 3. místo (v absolutním pořadí 12.). Tady vládla spokojenost.
Na stejné vzdálenosti se představil i Pavel Mik – 2. v masters 40+ (11. asolutně) – tady to byl očistec, protože už po cca 3 km pro křeče musel Pavel přestat závodit a jen se nějak dostat do cíle, aby závod nemusel vzdát.
10 km plavala ještě Ela Hracká, která se protrápila k 2. místu mezi dorostenkami (8. absolutně). Důvodem trápení bylo žihadlo včely (do paže) při nástupu na start a následná alergická reakce (trnutí ruky a otékáni jazyka), která v průběhu závodu postupně opadávala.
Standartní výkon předvedla na 5 km Adéla Zielinská, která vybojovala 6. místo mezi staršími žákyněmi.
Nezbytný servis v průběhu závodu (plavali jsme všichni 4 současně) zajišťovali Max a Kamila Teslíkovi.
Vynecháním závodu v Jablonci se nám lehce vzdálila TOP 10 mezi kluby (jsme 11. z 65), ale boj ještě nevzdáváme.
Vzhledem k průtahům organizátorů s vyhlašováním výsledků (3 x bedna) a časové tísně z důvodu večerního nástupu Ely a Adély na soustředění v České vsi, jsme tentokráte odjeli bez zaznamenání našich úspěchů.