Těrlicko 2015

Na domácí půdě pokračoval další díl ČP v dálkovém plavání. V sobotu 15.8.2015 se konal 7. ročník „O pohár města Havířova“ na Těrlické přehradě. Voda měla 26,2 *C, vzduch vystoupal z počátku až na tropických 33* C a místy pofukoval lehký vánek.
Představilo se 7 našich plavců.

Vše odstartovalo závodem na 3 km. Zde si při své premiéře na této vzdálenosti vybojovala Zuzka Bojceňuková skvělé 2. místo mezi mladšími žákyněmi a současně se tímto výkonem nominovala na MČR na 5km ( 7/2016 v Hlučíně).
3 km vyhrál i Daniel Mik mezi dorostenci (3. absolutně) a v hlavní kategorii zvítězil Libor Hracki a na 2. místě doplaval Vladimír Dorňák. Ke 3 km není co dodat.

Následoval společný start na 5 a 10 km.
Na 5 km nás reprezentovala Ela Hracká, která tentokráte dala přednost kratší vzdálenosti (důvodem byla únava z náročného soustředění). I tak dokázala zvítězit mezi dorostenkami (4. absolutně).
10 km plavali Pavel Mik (10. místo) a David Teslík, který skončil na 12. místě. Konec tohoto závodu byl poznamenán bouřkou a tak ne všichni závodníci stihli doplavat až do cíle. Závod byl po 3 hod. a 12 min. ukončen a tak Ti co ještě byli v tu chvíli ve vodě, tak nedobrovolně vyzkoušeli rýchlý a profesionální zásah člunů VZS Těrliska, hasičů a policie – bezpečnost závodníků je na 1. místě.

Body získané našimi plavci v Těrlicku, nás posunuli poprvé do TOP 10 mezi kluby. Dokonce rovnou na na 9. místě. Tak, teď už to jen udržet.

„Za náš klub bych ještě rád poděkoval Petru Urbánkovi a jeho týmu za výborně organizačně připravené a zvládnuté závody, včetně zajištění bezpečnosti na vodě. “ Pavel Mik

Po skončení závodu se ještě večer využilo zázemí VZS pro 1. setkání bývalých havířovských plavců (někteří stále, nebo znovu aktivní) a jejich fandů. Organizačně se o to postarali Láďa Dorňák s Davidem Teslíkem. Trochu jsme zavzpomínaly na staré časy, aspoň na chvíli se zastavili v rámci uspěchané doby atd. Snad se to stane pravidlem a postupně se nás bude scházet rok od roku víc a víc.