Račice 2015

Za účasti 5 našich plavců se o víkendu z 22. na 23. srpna konalo na veslařském kanále v Račicích 32. Mezinárodní mistrovství ČR na 20 km a smíšených štafet v dáklovém plavání. Mimo to se závodilo na dalších vzdálenostech v rámci českého poháru. Po oba dny nás provázely letní teploty kolem 23 *C, polojasno, lehce foukalo a voda měla přjemných 21,5 *C. Ubytováni jsme byli přímo v areálu a tak jsme měli k vodě jen pár kroků.

V sobotu jsme si v rámci přípravy na nedělní individuální starty vyzkoušeli štafetu. Ve složení Ela Hracká, Adéla Zielinská, David Teslík a Pavel Mik jsme si doplavali pro 11. místo (výsledek lepší než se očekával). Důležité tady byly body získané do soutěže klubů.

V neděli ráno pro nás nejprve odstartoval závod na 10 km. Tady jsme měli na startu hned trojici našich. Ela si vyplavala 2. místo mezi dorostenkami (5. místo absolutně). David si doplaval pro 3. místo v masters 40+ (7. absolutně) a Pavel obsadil 2. místo v masters 40+ (6. absolutně). Servis zajišťovali Adéla a Daniel Mik.

Po obědě následoval start závodu na 3 km. Tady si Adéla vybojovala 2. místo mezi staršími žákyněmi. Daniel obsadil 7. místo mezi dorostenci (17. absolutně).

Pro klub jsme získali opět spoustu důležitých bodů do týmové soutěže a upevnili si tak 9. pozici. Do splnění vytyčeného cíle (TOP 10) zbývají poslední 2 závody ČP.

„Celkově hodnotím tento závodní víkend víc než pozitivně. Předvedené sportovní výkony a především dosažené výsledky byly lepší než se očekávalo – chválím naprosto všechny bez rozdílu. Musím zmínit i krásné prostředí veslařského areálu, včetně veškerého zázemí a spolu s bezproblémovým průběhem závodů a bezchybnou organizací. Tento víkend byl pro mne opravdovým zážitkem a jen doufám, že příští rok ho zažije ještě více havířovských plavců (vřele doporučuji). Navíc pokud by příští rok naši žáci postavily smíšenou štafetu, tak s vysokou pravděpodobností si odvezou medaile z Mistrovství ČR, no a 20 km začíná být pro některé z nás pomalounku taky výzvou“ – tak hodnotil a přemýšlel trenér Pavel Mik