Pastviny 2015

Pastviny 2015 – 7 startů a 7 medailí

Velkým úspěchem skončila výprava havířovských plavců na Pastvinách, kde se v sobotu 29. srpna konal další díl ČP v dálkovém plavání. Celkem nás reprezentovalo 7 plavců a každý z nich přijel domů s medailí. Voda měla 21,6*C a provázelo nás příjemné letní počasí – polojasno, lehký větřík a teploty kolem 25*C.

V pravé poledne se vydali na trať současně závodníci na 1 a 3 km. Nebojácně si při hromadném startu počínala naše Zuzka Bojceňuková. Přestože na startu schytala spoustu tvrdých ran a kopanců (od starších závodníků) nenechala se vůbec rozhodit a vybojovala si na 1 km 2. místo mezi 12-letými žákyněmi (v mladším žactvu celkově 4. místo). Ve starším žactvu si na 3 km 3. místo vyplavala Adéla Zielinská a 3 km završil vítězstvím v dorostu Daniel Mik (3. místo absolutně).

O hodinu později se do vody vrhli plavci, kteří si to rozdali o medaile a body na 5 a 10 km. Na 10 km nás tentokráte reprezentovala pouze Ela Hracká, která si po heroickém výkonu doplavala na této vzdálenosti pro nejlepší výsledek v sezóně – vítěztví v dorostu (4. místo absolutně). Servis Ele zajišťovala Adéla.
Na 5 km nás reprezentovali pánové s těmito výsledky:
Petr Urbánek – 2. místo v kagorii masters D (4. místo absolutně) David Teslík – 1. místo v kategorii masters E (3. místo absolutně) Pavel Mik – 1. místo v kategorii masters D (2. místo absolutně)

„Díky dosaženým výsledkům jsme opět získaly spoustu bodů pro náš tým a tak se konečné 9. místo v soutěži klubů stává stále reálnější (zbývá poslední závod). Opět s radostí můžu zhodnotit tento závodní den jen pozitivně. Nedá se nikdo vyzvdvihnout nad ostatní, pochvalu za předvedené výkony a dosažené výsledky zaslouží všichni bez rozdílu.“ trenér Pavel Mik