Podzimní rožeň – Mělice 2015

5. září proběhl poslední závod na otevřené vodě v rámci Českého poháru dálkového plavání v sezóně 2015. Vše se odehrálo na pískovně v Mělicích (u Přelouče) na 16. ročníku „Podzimního rožně“. Pro žákovské kategorie se jedná o superfinále s následným vyhlášením a dekorováním nejúspěšnějších žáků a žaček za celou sezónu 2015. Na ukončení sezóny se zde sjelo celkem 162 plavců ze všech koutů republiky, což představovalo obrovskou konkurenci na tratích 3 a 5 km.

Přes všechny špatné předpovědi počasí a výraznému ochlazení, přes velkou vzdálenost a nutnost brzy vstávat (před pátou už jsme seděli v autě) se na start závodů postavilo celkem 6 plavců našeho klubu. Všichni jsme byli mile překvapeni teplou vodou 22,5*C (příjemný dárek, který nikdo z nás nečekal) a nakonec i příjemným polojasným počasím s teplotami kolem 18*C.

Jako první se na start postavili závodníci na 5 km (zde už se delší vzdálenosti neplavou). Nejlépe z nás dopadla Ela Hracká na 9. místě, dále pak Pavel Mik obsadil 20. místo a David Teslík skončil 22. (tady se na žádné kategorie nehraje, pouze absolutní pořadí).

Poté si to mezi sebou rozdali závodníci na 3 km. Tady si nejlépe výsledkově vedla Zuzka Bojceňuková, která v mladším žactvu obsadila pěkné 6. místo. Ve starším žactvu Adéla Zielinská vyplavala 8. příčku a mezi dospělými Daniel Mik 21. místo.

„Předvedené výkony našich závodníků odpovídají jejich současným možnostem, proto spokojenost. Za mimořádný výkon, bych nad rámec pochválil Zuzku. Její čas na 3 km pod 51 minut, byl obrovským překvapením a je příslibem nejen pro ni samotnou. Body, které se nám zde podařilo získat, nám definitivně a s konečnou platností zajistily 9. příčku v soutěži klubů (z 68 týmů) za sezónu 2015“ tak hodnotil trenér Pavel Mik