Lipno 2015

Ani z Lipna neodjeli havířovští plavci z prázdnou.
O víkendu 1. a 2. srpna pokračoval Český pohár dálkového plavání na Lipně. Vzhledem k vzdálenosti místa závodu nás tentokráte reprezentovali 4 naši plavci. Na Lipně nás sice vítalo sluníčko, ale kromě prvního závodu se vše ostatní plavalo pod zamračenou oblohou a v neděli se ještě přidal déšť. No a jak jinak na Lipně, foukal vítr, takže vlny k tomu. Voda měla snesitelných 20*C. Co pro nás bylo novinkou, prvně jsme takle na závodech nocovali pod stany a stali se tak součástí stanového městečka plavců a jejich realizačních týmů, které tady na tenhle víkend vzniklo. Na Lipně je obecně krásně a tak další romantiku a příjemnou atmosféru jsme si mohli užít i večer.

Hned první závod nás naladil do příjemné nálady, protože Daniel Mik zvítězil v závodě na 3 km mezi dorostenci (v absolutním pořadí 7.místo) a v témže závodě Adéla Zelinská skončila na krásném 5.místě, když v dlouhém finiši udolala 3 své soupeřky.
Po nich se představila na 5km Ela Hracká a skončila 6. mezi dorostenkami (12. absolutně).
V neděli se měl co ohánět Daniel, který zajišťoval servis na delších vzdálenostech svým 3 kolegům. My zbylí jsme startovali současně. 10km plavali Ela a Pavel Mik a 5km Adéla.
Ela statečně bojovala nejen s vlnami, větrem a vzdáleností, ale tentokráte i s žaludečními problémy (hold někdy to není jen o plavání), které ji provázely od poloviny závodu. Vše zvládla a vybojovala 5. místo mezi dorostenkami (6. absolutně). Pavel Mik doplaval 5. v kategorii masters 40+ (12. absolutně). Adéla doplavala na 8. místě.

Na Lipně se taky tradičně plave „O pohár starosty města Černá v Pošumaví“ – součet časů na 5 a 10 km. Tady Ela skončila na krásném 4.místě mezi dorostenkami a 5. absolutně.

Víkend na Lipně opět hodnotím pozitivně a to nejen ze sportovního hlediska. „Daniel vyhrál svůj první závod. Adéla předvedla úžasný finiš na 3km a vůle Ely dokončit závod na 10km, těch si cením nejvíc. Opět jsme získali důležité body pro tým a pomalounku klepeme na dveře TOP 10 mezi kluby.“ Tak hodnotí trenér, plavec i řidič Pavel Mik.