MČR žactva v DP a ČP – Opava – 2017 

O víkendu 22. a 23.7. na Stříbrném jezeře (na ,,Sádráku“) v Opavě proběhl další díl ČP v dálkovém plavání. Pro žákovské kategorie jsou nedělní starty mistrovstvím ČR. Krásně čistá, teplá voda (24*C) a převážně jasné letní počasí s teplotami kolem 28*C (déšť přišel přesně s koncem posledního nedělního závodu), nám připravil luxusní podmínky k závodům.
Náš klub přijelo reprezentovat nevídaných 19 plavců a stali jsme se tak 2.nejpočetnější výpravou. Pro mnohé to byly vůbec první starty na otevřené vodě – Emča Zítková, Ríša Kubeš, Andrea Anronikidu, Vendy Miková a Romana Kohnová. Užili jsme si suprovní víkend, zažili spoustu legrace, osobních vítězství a taky naši plavci byli vidět na medailových pozicích. A takhle nějak to postupně probíhalo:

10 km – 4 naši
6. místo mezi kadetkami si vyplavala Zuzka Bojceňuková na 15. místě mezi muži doplaval Pavel Mik, na 16. David Teslík a 19. Daniel Mik.

1 km – 13 našich
Mladší žactvo – Kája Dian si vyplavala nepopulární brambory, tedy 4. místo, Kuba Bojceňuk si vyplaval 5. místo, Emča Zítková si při své premiéře vyplavala krásné 6. místo.

Kadeti – tady se nám mimořádně dařilo, když naše kadetky obsadily první 3 místa a i naši kadeti byli úspěšní. Jen škoda, že pořadatelé (pro nás nepochopitelně) nedekorovali tuto oficiální kategorii. Naši plavci tak byli ochuzeni o svou chvilku slávy. Diplomy tak dostali bez ovací.
1. místo Zuzka Bojceňuková, 2. místo Maruška Textorisová, 3. místo Vendy Miková, 3. místo Honza Kroupa, 4. místo při své premiéře Ríša Kubeš (bylo to o kousek)

Dorost a dospělí – ani dorostenci zde v Opavě nebyli vyhlašováni zvlášť a tak byli hodnoceni dohromady s dospělými , přesto si
3. místo při své premiéře vyplavala Andrea Andronitidu, 7. místo Libor Hracki, 6. Radka Bojceňuková, 8. Romana Kohnová a 17. Michal Bojceňuk

3 km – 3 naši
5. místo Adéla Zielinská, 7. místo Monika Pelikánová, 12. místo Petr Urbánek

Neděli odstartovaly závody na 5 km.

Tady byl příjemným překvapením start našich kadetů – Marušky, Ríši a Honzy. Bez jakékoliv přípravy se rozhodli poměřit své síly s touto přece jen velkou vzdáleností. Měli možnost si vyzkoušet i některé nové věci, jako občerstvení během závodu. Všichni 3 obstáli se ctí.
8. místo si vyplaval Ríša Kubeš, 9. místo obsadil Honza Kroupa, 10. místo obsadila Maruška Textorisová. Pro doplnění výsledků na 5 km trati – David Teslík doplaval na 16. místě mezi muži.

MČR na 3 km mladšího žactva
V posledním mistrovském závodě se na startu objevily i 2 naše plavecké naděje Kuba a Kája. Nutno podotknout, že takovou vzdálenost na závodech plavali vůbec poprvé. Výsledky dopadly nad očekávání a tak jim budou určitě dobrou motivací do dalšího tréninku. Medaile z republiky sluší.

Karolína Dian obsadila na MČR v kategorii 11 letých žaček skvělé 5. místo.
Jakub Bojceňuk vybojoval na MČR v kategorii 10 letých žáků překvapivé 3. místo.

Nasazení, chuť a odhodlání všech našich plavců bylo skvělou reklamou našeho klubu. Za přispění všech jsme si v týmové soutěži polepšili na 8. místo mezi kluby (z 60. týmů). Všem zůčastněným gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci. PM