Těrlicko – 2017 – DP

Za přispění našeho klubu zorganizovala VZS Těrlicko další závod ČP v dálkovém plavání „IX. ročník O pohár města Havířova“, který se konal v sobotu 29.7.2017 na Těrlické přehradě. Měli jsme téměř ideální podmínky pro závody – teplota vody 22*C, vzduch cca 26*C a polojasno, jen lehký vítr občas tvořil drobné vlny. Takzvaně na domácí půdě se postupně představilo 14 našich plavců (opět 2. nejpočetnější výprava) a tentokrát jsme se navíc stali i 2. nejúspěšnější výpravou podle získaných bodů, když se téměř všichni naši plavci v kategoriích od žáků až po dorost objevili na bedně.

Vzhledem k vážné zdravotní situaci závodnice a naší trenérky Elišky Hracké, které šlo v průběhu závodu o život, jsou všechny naše úspěchy nepodstatné. To jsou i důvody, proč se mnozí naši plavci dekorací na stupních vítězů vůbec nezúčastnili a chybí i spoustu fotodokumentace. Přesto, tady jsou stručné výsledky:
3 km
1. místo si vyplaval Jakub Bojceňuk v kategorii mladších žáků.
3. místo si v mladších žačkách vyplavala Karolína Dian.
1. místo (premiérově) získal Richard Kubeš mezi kadety.
2. místo si vyplavala Zuzka Bojceňuková mezi kadetkami.
2. místo získal mezi kadety Jan Kroupa.
2. místo získala Andrea Andronikidu v mladším dorostu (celkově 3. místo).
2. místo si v ženách vyplavala Monika Pelikánová (celkově 4. místo).
Těsně pod bednou pak doplavali: na 4. místě Marie Textorisová, na 5. místě Emča Zitková a na 7. místě pak Michal Bojceňuk.
5 km
1. místo v mladším dorostu získala Adéla Zielinská (celkově 3. místo).
10 km
Na 10. místě doplaval Pavel Mik, na 11. místě David Teslík a na 15. místě Daniel Mik.

Výsledkově to byly nejúspěšnější závody na otevřené vodě v historii našeho klubu.
8 medailových umístění, 3 poháry za vítězství. Všem našim plavcům gratulujeme a děkujeme za skvělou prezentaci PK Havířov.

Závěrem bych chtěl poděkovat všem, kteří se jakkoli podíleli na přípravě a organizaci tohoto závodu a především, pak obrovský dík a poděkování patří skvělé a profesionální práci všem složkám záchranného systému, kteří se podíleli na záchraně lidského života. Nejdůležitější je, že Eliška je v pořádku. PM