Brno – 2017 – DP

V neděli 2.7. se na Brněnské přehradě konal již 43. ročník Garoma + maraton Brno. Sešlo se zde téměř 200 plavců všech kategorií, aby se utkali na tratích 1km, 5km a 10km. Na startu se dokonce představili i plavci z Polska, Rakouska a Slovenska. Náš klub reprezentovali tito plavci – Jakub Bojceňuk, Karolína Dian, Zuzka Bojceňuková, Daniel a Pavel Mikovi. Počasí jsme měli proměnlivé, z rána jemně pršelo, pak bylo pod mrakem a občas na nás vykouklo sluníčko. Teplota vzduchu postupně rostla z 18*C k 25*C. Voda měla luxusních 22*C. Starosti nám tak dělal jen nepříjemný, poměrně silný vítr. Vlny a protivítr nám připravily nejtěžší podmínky, ve kterých jsme dosud plavali. Nezvykle mnoho plavců vzdalo nebo v těchto podmínkách nestíhalo stanovené limity.
1 km Kuba i Kája získali novou zkušenost – jak se plave v nepříjemných vlnách a větru. S tím souvisí i složitější orientace ve vodě a držení směru plavání. Oba se s podmínkami prali statečně a zaslouží pochvalu. A tady jsou jejich výsledky: 5. místo si vyplaval Kuba v mladších žácích (startovalo 11 ml. žáků). 5. místo si vyplavala Kája v mladších žákyních (11 ml. žaček). A pro doplnění výsledků (1km) na 5. místě doplaval mezi neregistrovanými Michal Bojceňuk (tatínek Kuby).
5 km Na této trati si Zuzka vyplavala 6. místo v konkurenci 15 kadetek.
10 km V rámci ČP na 15. místě mezi muži doplaval Daniel a Pavel pak na místě 12. Zde se sluší poděkovat bezchybnému servisu, bez kterého by to prostě nešlo.
V týmové soutěži jsme průběžně na 8. místě (z 50 týmů, které doposud do soutěží na otevřené vodě zasáhli). Další podrobnosti najdete na jedné s fotografií a dále pak na http://www.plavani.info/ . Všem gratulujeme a pro příště přejeme lepší podmí

nky pro závody. PM