Seč – 2017 – DP

O víkendu 17.-18.6. se uskutečnily další závody v seriálu ČP v dálkovém plavání.
Původně plánované sobotní starty jsme zrušili a plně se soustředili pouze na neděli. Důvodů jsme pro to měli více – ušetřili jsme spoustu sil na neděli (navíc bylo nepříjemně chladné počasí) a především jsme chtěli počkat na naše nejmladší, kteří ještě v sobotu závodili na pohárech (mistrovství Moravy).
Vyráželi jsme časně ráno 2 auty ve složení Kája Dian, Kuba Bojceňuk (oba závodili na trati 1 km), Zuzka Bojceňuková, Daniel a Pavel Mikovi a David Teslík (všichni na 10 km).
Nás plavce doprovázeli členové realizačního týmu – Vendy Miková, Radka Bojceňuková a nově i Romana Kohnová. Pro nás dospělé to bylo současně Mistrovství ČR. Počasí se výrazně vylepšilo – bylo polojasno, teplota venku kolísala mezi 16-21*C, téměř bezvětří a voda měla snesitelných 20*C (teploty vody jsme se obavali nejvíce, ale nakonec vše dobře dopadlo).
10 km a MČR na 10 km – Jako první se do vody vrhla Zuzka. Ženy tentokráte startovali samostatně (odděleně od mužů). Zuzka si od počátku s přehledem kontrolovala 4. pozici mezi kadetkami. Byla to teprve její druhá 10ka a bylo vidět, že zkušenosti z Plzně se hodili a plně je zužitkovala. 4. místem v cíli udělala další podstatný krok k tomu, aby uspěla v celkovém hodnocení ČP 2017 mezi kadetkami.
V rámci Mistrovské 10ky se představili naši s těmito výsledky:
Daniel doplaval na 24. místě (byl sice 3. muž v cíli, ale tady se na kategorie nehraje).
Pavel doplaval 5. v kategorii masters-E (celkově pak 23. místo).
David doplaval 6. v kategorii masters-E (celkově pak 26. místo).

1 km – Pozice na bedně opět zajistili naši nejmladší. Premiérově se na otevřené vodě představila Kája. Její bezprostřednost a otevřenost v našem týmu povýšila už tak dobrou náladu. Mimo to má nejednu novou kamarádku z řad soupeřek. O to větší radost jsme všichni měli, když si Kája vyplavala pohár za 3. místo mezi mladšími žákyněmi. Nadšení a spokojenost byly na místě.
Úspěch našich mladších žáků završil Kuba, který si vyplaval pohár dokonce za 2.místo. Byl to teprve jeho druhý start na otevřené vodě. Oběma pak moc slušela i velká perníková medaile. Ta Kubovi však dlouho nevydržela – prý byla moc dobrá.
V týmové soutěži jsme průběžně na 9. místě (z 42 týmů, které doposud do soutěží na otevřené vodě zasáhli). Další podrobnosti najdete na jedné s fotografií a dále pak na http://www.plavani.info/ .
Především našim nejmladším moc gratulujeme a i všem ostatním děkujeme, že byl náš klub na Seči opět viditelně prezentován. PM