Račice – MČR na 5 km a štafet v DP – 2017

O víkendu 2. a 3. září se na račickém kanále uskutečnilo 34. mezinárodní MČR na 5km, 20km a štafet. Další tratě (1, 3 a 10km) a žákovské kategorie byly součástí ČP.
Tady se vždy těšíme, je tu nádherné vodácké prostředí, okolí dokresluje hora Říp. Navíc bydlíme přímo u vody v našich oblíbených úlech (podoba při troše fantazie připomÍná včelí plástve). Vzhledem k časovému programu, jsme letos vyrazili už v pátek.
Reprezentovalo nás 10 plavců (Jakub Bojceňuk, Karolína Dian, Zuzka Bojceňuková, Vendy Miková, Daniel Mik, Monika Pelikánová, Radka Bojceňuková, Romana Kohnová, David Teslík a Pavel Mik) a několik dalších členů servisu a doprovodu.
Poslední dny před závody se citelně ochladilo a převážně pršelo – to nám dělalo obavy, v jakých podmínkách vlastně budeme závodit. Nakonec to dopadlo docela slušně – voda měla solidních 21*C, bylo převážně pod mrakem (v sobotu občas mrholilo) s teplotami mezi 12*C až 17*C , ale pofukoval docela studený vítr.

Sobotní program odstartovalo MČR na 5 km
Celkově tady startovalo 134 plavců a plavkyň. My jsme zde měli 2 zástupce (další šetřili síly na následující starty). 6. místo si vyplavala Zuzka v kadetkách ročníku 2003 (celkově 13. místo). Na placku to nebylo, ale brambora byla kousek. 3. místo si vybojoval David v kategorii masters-E (absolutně pak 33. místo).

1 km – tady startovali 3 naši a cinkalo to. 1. místo si vyplaval mezi muži Daniel. 2. místo si v kadetkách vyplavala Vendy. 4. místo v ženách pak vybojovala Romana.

MČR štafet – plave se 4x 2km (2 muži + 2 ženy). Na startu bylo celkem 33 štafet, z toho 2 naše a i tady to cinklo. Člověk by nevěřil jaká je to motivace pro ty nejmladší, aby nám to (nám dříve narozeným) ve štafetě pořádně nandali. Nakonec se jim to s přehledem povedlo (o 14 min.)
21. místo absolutně obsadila štafeta „A“ ve složení – Daniel, Kája, Kuba a Zuzka. 3. místo v kategorii masters 160 až 239 let si vybojovala štafeta „B“ ve složení – David, Monika, Radka a Pavel (celkově pak 23. místo).

V sobotu večer jsme trochu poklábosili a šli spát – připravit se na (pro nás) náročnější nedělní program. V neděli ráno vše začalo MČR na 20 km (bez naší účasti – na tohle ještě potřebnou kvalitu nemáme). Současně se však startoval závod na 10 km.

10 km – tady jsme startovali hned čtyři a všichni chceme poděkovat výborně fungujícímu servisu, bez kterého by to nešlo. Díky tedy Kájo, Vendy, Maxi, Marťo a Radko.
7. místo si vyplavala mezi kadetkami Zuzka. 4. místo v kategorii masters“E“ si vybojoval David (celkově 9. místo) 6. místo v kategorii masters „E“ obsadil Pavel (celkově 11. místo) 13. místo pak obsadil Daniel

3 km – tady jsme měli 3 naše plavce – 5. místo Kuba v mladších žácích, 5. místo Kája také v mladším žactvu, 5. místo Monika v ženách

Co říci závěrem. Vezeme 2 mistrovské bronzy, další umístění na bedně, přivezli jsme spoustu důležitých bodů jak pro jednotlivce, tak pro náš tým. V soutěži družstev jsme si upevnili 7. příčku (z 68 týmů). Všem gratulujeme k předvedeným výkonům a děkujeme za prezentaci našeho klubu. PM