Mělice DP

Máme 2 vítěze ČP v DP pro sezónu 2017
Na pískovně v Mělicích u Přelouče definitivně skončila sezóna dálkového plavání na otevřené vodě. Vše se odehrálo v sobotu 9.9. a pro kategorie žáků a kadetů se jednalo o vůbec poslední závod sezóny – superfinále (za umístění je přidělováno více bodů než obvykle).
Protože se dost výrazně ochladilo (hold už je září) letěly teploty dolů. Voda měla 19*C, ale dalo se to, zvlášť, když nás po většinu dne do zad hřálo sluníčko (postupně až 22*C). Na poslední závod se chystalo 6 našich plavců, nakonec ale startovalo pouze 5 – Jakub Bojceňuk, Karolína Dian, Zuzka Bojceňuková, David Teslík a Pavel Mik. Danyho Mika jsme po nečekaných nočních žaludečních problémech museli nechat doma.
Závody to byly atypické. Plavaly se pouze 2 vzdálenosti – 3 km a 5 km pro všechny kategorie a výsledky těchto závodů se vůbec nevyhlašovaly. Výsledky se pouze přičetly k výsledkům celé sezóny a vyhlášeni byli jen Ti nejúspěšnější žáci a kadeti za sezónu dálkového plavání 2017.
Ten den z nás nejlépe dopadla Kája, která doplavala na 3 km čtvrtá, Kuba taky na 3 km byl pátý, ostatní naše dnešní výsledky byly nepodstatné. Naše chvíle měla teprve přijít.
Poprvé v historii našeho klubu máme celkové vítěze ČP. Dokonce ne jednoho, ale rovnou hned dva. Tady jsou tedy celkové výsledky našich nejmladších a zároveň nejúspěšnějších:
Celkovým vítězem v hodnocení ČP DP sezóny 2017 a tedy 1.místo získal Jakub Bojceňuk v kategorii 10letých (mladší žáci).
Celkovou vítězkou v hodnocení ČP DP sezóny 2017 a tedy 1.místo získala Zuzana Bojceňuková v Kategorii 14letých (kadetky).
Na krásném 4.místě v celkovém hodnocení ČP DP se umístila Karolína Dian v kategorii 11letých (mladší žačky).
Skončila rovněž soutěž týmů a pro náš klub opět s dosud nejlepším výsledkem. Celkově jsme obsadili 8.místo mezi 68 týmy. To není výsledek jen dnes zmiňované šestice plavců. Na celkovém týmovém výsledku se jich podílelo celkem 19.
Přestože pro dospělé je připraven ještě jeden závod (superfinále v listopadu – zřejmě již bez naší účasti), už teď bych chtěl všechny bez rozdílu pochválit za předvedené výkony v letošní sezóně dálkového plavání. Dále Vám chci touto cestou vyřídit uznání některých (i reprezentačních) trenérů, kteří si všimli, že se v našem klubu něco děje a jsme stále zřetelněji na závodech vidět – což je nejlepší propagace a reklama našemu klubu. Díky tedy všem a nechť Vám jsou výsledky motivací do dalšího tréninku. PM