Račice 2019 DP – MČR na 5 a 20 km + štafet

Doslova víkend snů jsme si prožili 24. a 25. srpna v Račickém areálu při MČR a ČP v dálkovém plavání. Vzhledem k vzdálenosti a nabitému programu jsme tradičně vyrazili už v pátek. Cestou jsme přibrali v Jeseníkách (na končícím soustředění) 5 posil a večer jsme již v plném počtu 17 plavců a 2 členek realizačního týmu řešili poslední technické a taktické detaily závodního víkendu.
Výborná nálada v týmu byla předzvěstí mnoha splněných výzev a očekávání.
Celý víkend bylo krásně (místy až úmorně) slunečno, bezvětří a teplota vody kolem 23*C. Ubytování i stravu jsme měli v areálu přímo u vody – tedy žádné starosti, jen jsme si užívali a plavali.
Sobota:
Jako předjezdci (plavci prominou) se představili plavci na 1 km. Od nás se představili Radka a Dany, který se umístil na 2. místě. A pak už to vypuklo.
 
MČR na 5 km kadetů a dospělých (2 medaile), pro žáky ČP
2.místo – Zdeňka (kat. M-G), 3. místo – Barča (M-E), Anežka (6. kadetky 2005), Michal (7. M-E), Tomáš (8. kadeti 2004) a Marťa (12. kadetky 2005). Mezi žáky Nela (8.), Kuba (9.) a Kája (11).
MČR štafet MIX na 5 km všech kategorií (2 medaile) (4x 1,25 km, 2+2).
Na startu jsme měli celkem 4 štafety (žákovskou, dorosteneckou, masters a open). Získat mistrovskou medaili s žáky nosím v hlavě již několik let a letos se sen stal skutečností – Kuba, Kája, Robin a Nela si po zásluze vybojovali stříbrné medaile, tedy 2. místo. 3. místo pak získala i naše masters štafeta (Tesla, Zdeňka, Barča a Pavel). 8. mezi dorostenci skončili (David, Anežka, Marťa a Tomáš) a cenné body získala i naše open štafeta (Michal, Maruška, Romana a Dany).
Sobota končí – máme splněno. Lehce jsme oslavili úspěchy a začala příprava na nedělní výzvy – rozdělili jsme si úkoly a šli se na to vyspat.
Neděle :
MČR na 20 km (1 medaile) a ČP na 10 km – společný start.
Tady se představil náš tým jako dobře namazaný stroj (ten fungoval mimochodem skvěle po celý víkend). Celkem 9 lidí ve vodě (7 na 10km a 2 na 20km), tady my plavci potřebujeme sehraný a fungující servis – Martina s Romanou a Kájou (pomáhali i další) se nám skvěle staraly o pití a výživu. Radka se Zuzkou, pak zajišťovaly dohled na 20káře, po celou dobu na in-line bruslích (ti totiž musí mít neustálý dohled na trati během celého závodu). Velký dík servisu -od nás plavajících.
10 km – tady zaslouží všichni absolutorium – Anežka (5. místo kad.), Tomáš při své premiéře (6. kad), David (6.), Zdeňka (7.), Tesla (10.), Maruška při své premiéře (11.) a Michal (16.). Zvláště premianti na této trati zaslouží respekt a uznání.
MČR 20 km – výše uvedení byli dávno z vody, když se Dany s Pavlem prali s druhou půlkou km, čelili stanovenému limitu (2 hodiny po vítězi) a za vydatného povzbuzování servisu a ostatních týmových kolegů se nezadržitelně blížili k vytouženému cíli. Po 5 hodinách a necelých 42 minutách, kdy si po celou dobu takticky pomáhali a v domluveném pořadí, pak úspěšně závod ukončili. Dany doplaval 12. a Pavel 13.. Pavlovi to stačilo na 3. místo v kategorii M-E.
3 km ČP – pro úplnost přidáváme výsledky našich žáků a kadetů.
Marťa (5. kad), Nela (6.), Kuba (8.), Kája (9.), Robin (11.) a mezi ženami 11. Barča.
 
Co říci závěrem – byl to historicky náš nejúspěšnější závodní víkend. Mimo 5 medailí z MČR jsme se podle získaných bodů stali 3. nejúspěšnější výpravou MČR (získali jsme 1574 bodů – dosud nejvíce 880). To nás vrátilo zpět do boje o 3. místo v soutěži družstev. Dosáhli jsme mnoha dalších historických milníků pro náš klub. Chci všechny pochválit a poděkovat za nasazení a přístup každého z nás. Fungovali jsme jako tým a viděla to celá dálkoplavecká republika – skvělá reklama pro náš klub. Další výsledky a podrobnosti najdete na http://www.plavani.info/ . Všem velká gratulace. Jsme skvělý tým a jsem na Vás všechny PYŠNÝ. PM