Opava DP – MČR žactva + ČP 2019

18 našich plavců se o víkendu 20. a 21. července představilo na Stříbrném jezeře (na Sádráku) v Opavě. Jako každoročně to pro žákovské kategorie bylo MČR v dálkovém plavání. Postupně se představili Nela F., Kuba B., Kája, Daniel F., Marťa, Anežka, David V., Vendy, Honza, Ríša, Dany, Radka, Michal a trenéři Petra s Pavlem. Své premiéry na otevřené vodě úspěšně zvládli i Robin Vrána a Nela Škutová. Teplota vody byla akorát – cca 22*C a počasí příjemné letní téměř celý víkend. Nedělní polední program nám zkrátila pak bohužel bouřka, která zasáhla právě ty nejdůležitější závody – MČŔ žactva na 3 a 5 km. Po přerušení závodu JURY řešila co bude dál. Nakonec rozhodla, že výsledky budou platit dle posledního průjezdu plavců cílovým koridorem (někteří byli spokojeni, jiní nikoliv).
Tentokráte nám to tak často necinkalo (navíc některé oficiální kategorie ani nevyhlásili), za to jsme se dočkali té nejcennější medaile – zlaté z MČR.
Výsledky MČR na 5 km
  •  1. místo – Nela Fabíková v ročníku 2007
  •  6. místo – Jakub Bojceňuk v ročníku 2007
  •  8. místo – Karolína Dian v ročníku 2006
  • 12. místo – Daniel Fussek v ročníku 2006
Starty a výsledky v závodech ČP
1 km – Nela F. (2. místo), Kája (4.), Honza (6.), Nela Š. (7.), Anežka (8.), Kuba (8.), Robin (10.), Petra (10.), Dan F. (11.), Dany (13.) a Radka (14.).
3 km – Zdeňka (3. v kat. M+40), Ríša (5.), Marťa (7.), Vendy (13.) a Dany (15.).
5 km – Anežka (7.), Ríša (10.), Marťa (15.), Zdeňka, David V., Dany a Michal.
10 km – Anežka (8.), Pavel (14), Dany (16.), David V. (20.) a Michal (32.).
Co říci závěrem. Konkurence v DP roste. Je stále obtížnější získat slušná umístění případně se umísťovat na stupních vítězů. Nele se to podařilo a vybojovala si své první velké vítězství. Snad to bude pro ni i další kolegy a kolegyně, motivace do další tvrdé tréninkové práce. Gratulujeme všem za předvedené výkony a díky získaným bodům opět bojujeme o TOP 5 v soutěži družstev (po Opavě jsme na 4. místě). Podle získaných bodů zde v Opavě jsme byli 3. nejúspěšnější výprava. Další výsledky a podrobnosti najdete na http://www.plavani.info/ . Díky Vám všem za skvělou prezentaci našeho klubu – na dálkách nás již nelze přehlédnout. PM