Plzeň 2016 – DP

Na Boleveckém rybníce v Plzni se o víkendu 4. a 5.6. konalo v rámci DP MČR na 5 a 10 km dorostu a dospělých. Mimo tyto mistrovské tratě se na svých vzdálenostech utkaly i kategorie žactva. Přes obavy všech z důvodu nevyzpytatelnosti počasí (časté bouřky) panovalo v sobotu ideální počasí – bezvětří a převážně slunečno (většina z nás se pěkně připekla do červena). Voda i vzduch měly příjemných 21*C. Přes velkou vzdálenost a náročnost cestování (vyjížděli jsme 4:45) náš klub reprezentovalo 5 plavců a 1 člen realizačního týmu. Tímto pro naše plavce odstartovala sezóna DP na otevřené vodě.

Jako první z našich se na trati 5 km v kategorii staršího žactva prezentovala Zuzka Bojceňuková. Vybojovala si krásné 3. místo, kdy ji porazily jen děvčata, která jsou o rok starší.

Pak už následovala mistrovská 5ka, která se plavala intervalovou metodou. Zde jsme měli hned 4 násobné zastoupení s těmito výsledky:
V kategorii starších dorostenek skončila na 5. místě Ela Hracká (celkově 16. místo).
V kategorii masters E (45-50let) se na 2. místě umístil David Teslík (celkově 26. místo).
Rovněž v kategorii masters E se na 3. místě umístil Pavel Mik (celkově 28.).
Na 30. místě pak doplaval Daniel Mik (pro něj první uplavaná 5ka).

V neděli nám nakonec taky počasí přálo (bouřky se přehnaly v noci a ještě ráno vydatně pršelo) a do vody se tak mohli vydat ti co si poradí i s 10 km. Tato mistrovská 10ka se plavala již klasicky – tedy všichni najednou. Naši se zde umístili takto:
4. místo ve starším dorostu si vyplavala Ela (cekově 14.)
3. místo v kategorii masters E získal David (celkově 16.)
Ela i David se v cíli shodli,že to bylo hodně dlouhých 10 km (na začátku sezóny to tak prostě bývá, než si na tyto vzdálenosti trochu zvyknou).

Na závěr se ještě plaval závod na 3 km s těmito výsledky:
6. místo Zuzka ve starších žácích
12. místo Daniel mezi muži

Díky výše uvedeným výsledkům jsme společně přidali prvních 446 bodů do soutěže družstev, což nás řadí do TOP TEN.
Všem jmenovaným gratulujeme a děkujeme za předvedené výkony, které jsou dobrou prezentací a reklamou našeho klubu. PM