Oblastní přebor staršího žactva – Karviná

Osm starších žáků bojovalo v Karviné 3. – 4. 6. 2016 o postup na Mistrovství ČR. Dvanáctileté zastupovali Tomáš Peklanský a Julie Maňáková a třináctileté Matěj Zelníček. Své starty zvládli dobře, opět posunuli své výkony na vyšší úroveň a patří jim za to pochvala. Matěj si odvezl za 200OPZ a 400OPZ pěkné 3. místa. Uvidíme, zdali k nim do ročníku připlavou v další sezoně posily.

Čtrnáctiletí utvořili větší skupinku. Do bojů se zapojili – Anežka Strýčková, Máša Textorisová, Sára Biková, Richard Kubeš a Honza Kroupa. I oni plavali s plným nasazením a dobývali své cíle. Zaslouženě získali nové osobní rekordy. Sárka potvrdila dobrou tréninkovou přípravu a vyplavala si na 100P 3. místo. Nejlépe se přeborů chopil Honza. Dvakrát získal titul Přeborník kraje na tratích 100OPZ a 100M a čtyřikrát se umístil na 2. místě. Svou vysněnou 100VZ pod minutu si prozatím schoval. Ale k překonání mu zůstává pouhých 0:00:50 setin! A zaplavaným časem na 100M motivoval Adélku, která se s ním chce v příští sezoně utkat o lepší čas!

Musíme poděkovat Elišce, že vytrvala a věnuje svůj čas přípravě Honzy a Sárky. Pokroky jsou znát.