Soustředění reprezentace SCM v dálkovém plavání -2.

Tentokrát se soustředění SCM konalo 20. – 27. 5. 2016 ve Strakonicích (80km od Plzně) a absolvovala jej opět i naše Eliška Hracká. Sešlo se 15 nejlepší plavců z celé České republiky. Soustředění bylo zaměřeno na kondici a hlavním úkolem bylo nabrat nějakou tu rychlost. I přesto se jim povedlo uplavat za týden něco kolem 100km.

Hotel se nacházel v blízkosti plaveckého areálu (2 min chůze). Plavalo se ve venkovním 50m bazénu.

Plavci měli připraveny velmi výborné podmínky pro trénování. Strakonický areál je skvěle přizpůsoben pro sportovce! Také krásně vyšlo počasí (nevyhnuli se ani spáleninám ze sluníčka), teploty se pohybovali okolo 27°C. Pouze ve středu plavce zasáhly bouřky a kroupy. To však neznamenalo, že by se neplavalo! Trénink všichni absolvovali i v silném krupobití a z bazénu vylezli trošku pomláceni kroupami.

Tréninky probíhali dvoufázově (ráno a odpoledne). Před a po tréninku bylo povinné protažení!! Po tréninku se plavci účastnili dalších aktivit, které se průběžně střídaly, šlo o pěti kilometrový běh, kruhový trénink, posilování s vlastní vahou a obzvlášť „oblíbené“ kotoučky. Poté následoval oběd, dvou hodinové volno a zase trénink. Po tréninku došli plavci hladoví na večeři a po jídle se rychle „odplazili“ unavení do svých postelí, aby nabírali síly na další den. Tak jako v Plzni byla možnost využít maséry a fyzioterapeuty, kteří pomáhali s bolestmi a únavou. Eliška však musela vynechat poslední trénink z důvodu zápalu krčního svalstva.

Další soustředění bude probíhat v srpnu, zase v tomto areálu ve Strakonicích, kde se Eliška bude připravovat na MČR na 20km – Račický kanál.