Hlučín 2015

Víkend 25. a 26.7.2015 jako každoročně mají dálkoví plavci v rámci Českého poháru dostaveníčko na Hlučínské štěrkovně. Pro žákovské kategorie se současně jedná o mistrovství ČR. Závody byly tradičně velice silně obsazené, celkem se o víkendu představilo 145 plavců a plavkyň z celé republiky, včetně mnoha reprezentantů. Plavecký klub Havířov reprezentovalo 9 našich plavců. Voda měla bazénové parametry – luxusních cca 25 °C. Počasí bylo proměnlivé, v sobotu tropy a v neděli příjemných 20 °C s lehkým větříkem po oba dny.

Svou premiéru na otevřené vodě si za mladší žákyně odbyla Zuzka Bojceňuková na trati 1 km, kde vybojovala 3. místo. Nadšení  všech bylo na místě, nejvíce samozřejmě samotné Zuzky. Další premiéru absolvoval za starší žáky Honza Kroupa na trati 3 km a obsadil 9. místo.

Na trati 10 km obsadila 3. místo mezi dorostenkami Eliška Hracká (plavala 10km poprvé). Pavel Mik obsadil 12. místo. Nezbytný servisna této trati zajišťovala Vendy Miková a další plavci, kteří zrovna fandili.

Na trati 5 km dopadli naši plavci s těmi to výsledky:

7. místo v dorostu Eliška Hradská (projevila se únava ze sobotních 10km), 17. místo David Teslík,19. místo Petr Urbánek.

V rámci Mistrovství ČR 14 letých žákyň  vybojovala Adéla Zielinská krásné 5. místo.

Na trati 3 km ostatní dopadli takto:

Adéla Zielinská 11. místo, David Teslík – 6. místo, Libor Hracki – 9. místo a Petr Urbánek skončil na 11. místě.

Na kilometrové trati nás ještě reprezentoval Vladimír Dorňák.

„Mám radost, že nás tu bylo tolik (plavců, rodičů atd.), začínají si to zkoušet postupně už i žáci, kteří mají možnost setkat se s těmi nejlepšími a učit se od nich. Mají možnost nasávat atmosféru závodů na otevřené vodě, která je poněkud odlišná, než na bazénových závodech. Předvedenými výkony všech jsem spokojen a dvoje stupně vítězů tady v Hlučíně jsou pro nás víc slušným vysvědčením. Navíc jsme všichni společně svými výsledky získali spousty bodů do týmové soutěže a tím se nenápadně přibližujeme k TOP 10 mezi kluby v dálkovém plavání“ tak hodnotil závodní víkend Pavel Mik.