Seč 41. ročník memoriálu M.Kroufka

Dalším závodem Českého poháru v dálkovém plavání byl memoriál M.Kroufka na sečské přehradě. Na startu  41. ročníku tohoto závodu nemohli chybět ani  dálkoví plavci z Plaveckého klubu Havířov.

Počasí před závodem ukazovalo svou méně vlídnou tvář. Cesta na závod byla provázena deštěm, ale v dějišti závodu plavce uvítalo slunce.  Teplota vody v přehradě naštěstí neklesla, mimo některých míst, pod 18 stupňů Celsia.

V soutěži starších žaček na trati tři kilometry obsadila Adéla Zielinská nepopulární čtvrtou pozici. Na  pětikilometrové trati bojovali o umístění a body tři havířovští plavci plavci. Eliška Hracká v kategorii žen obsadila třetí místo a prodloužila sérii medailových úspěchů.

„Voda nebyla tak studená jako v Náchodě a plavalo se dobře. Doufám, že forma vydrží i do Hlučína“ řekla Eliška Hracká po závodě. V kategorii mužů přispěli svými výkony a bodovaným umístěním Pavel Mik, páté místo a Petr Urbánek desáté místo.

„Pokud se nám bude dařit jako doposud, bude umístění v první desítce soutěže klubů velmi reálné a splníme cíl, který jsme si dali před letošní sezónou“ řekl Pavel Mik plavec a trenér dálkových plavců v jedné osobě po skončení závodu.

denik