VII. HAVÍŘOVSKÁ CENA

VII. Havířovská cena v plavání
Za účasti 23 klubů z Čech a Slovenska proběhl v sobotu 28.10.2019 již 7. ročník Havířovské ceny v plavání. O stále se zvedající popularitě těchto závodů svědčí i fakt, že z kapacitních důvodů muselo být 100 plavců odmítnuto. Závody jsou určeny všem, a tak se zde sešly začínající plavecké naděje od 9 let, ale i zkušení a ostřílení borci z řad dospělých.
Náš klub reprezentovalo 13 plavců – Eliška Gurniková, Eliška Rudská, Karolína Kočí, Nela Fabíková, Robin Vrána, Jakub Bojceňuk, Hana Kubešová, Karolína Dian, Martina Čurajová, Nela Škutová, Tomáš Peklanský, Richard Kubeš a Libor Hracki. Všichni naši plavci vstoupili do nové sezóny velmi slušně, když si každý z nich připsal nějaký osobní rekord. Výsledkově byli nejúspěšnější Nela Fabíková, která zvítězila na 200m prsa. Na 200m kraul zvítězil Richard Kubeš. Ríša ještě přidal 2 bronzy – za 100m kraul a 100m prsa. Stříbrnou medaili vybojoval Robin Vrána na 50m motýlek.
Kvalitě závodů přispěly i z Brna zapůjčené elektronické dotykové desky. O hladký a bezproblémový průběh závodů se staral zkušený a sehraný tým rozhodčích a organizátorů převážně z pořádajícího PK Havířov pod vedením pana Romana Mozgy.
Uznání a poděkování jsme dostali od většiny zúčastněných klubů , a tak většina spokojeně odjížděla domů. Je až neuvěřitelné, jak během relativně krátké doby se Havířov dostal pevně do plavecké termínové listiny, což je skvělá reklama pro náš plavecký klub. Gratulujeme všem úspěšným plavcům a díky všem kteří se podíleli na pořádání těchto závodů. PM