Veselská hodinovka – ČP v DP 2020 – 9.8.2020 – veselí nad lužnicí

V neděli 9.8. jsme startovali na Vlkovské pískovně u Veselí nad Lužnicí, kde se konal další díl ČP v DP. Vzhledem k vzdálenosti jsme vyráželi již s jednodenním předstihem. Někteří měli lehce bojovější podmínky pro spaní, ale nakonec jsme to zvládli. Měli jsme krásné tropické počasí s vymetenou oblohou a letos poprvé jsme nemuseli řešit teplotu vody – byla příjemně teplá (24,6*C). Představilo se celkem 15 našich plavců. Plné ruce práce měl tentokráte i servis pod vedením Radky s Radanou, který se staral současně o 10 plavců (pomáhal kdo byl zrovna volný) – díky. O fotodokumentaci se nám tentokráte postarala dvorní fotografka Barča.
10 km – letos poprvé (vzhledem k okolnostem) jsme na této trati startovali v hojnějším počtu 6 plavců. Ne všem to úplně chutnalo, ale především Tomáš si po Lipně určitě spravil chuť. Do cíle jsme doplavali v tomto absolutním pořadí David V. (13.), Dany (16.), Tomáš (17.), Pavel (18.), Zdeňka (25.) a Maruška (28.). Respekt patří především děvčatům.
5 km – startovalo nás taky 6. Po zrušených závodech v Opavě si Eliška s Matějem museli na svou první 5ku počkat až na tento závod. Především Matěje jsme na tak dlouhých tratích letos nečekali. Mezi kadety doplavali Matěj (10.), Anežka Š. (11.) a Marťa (16.). Mezi dospělými pak Eliška (9.), Honza (10.) a náš Maskot (33.). Vzhledem k horku a nácviku nových dovedností si všichni povinně vyzkoušeli občerstvení během závodu.
3 km – tady se předvedli naši nejúspěšnější starší žáci. Nela brala 1. místo a Kuba tentokráte vylovil bramboru.
11. místo si pak vyplavala Hana na trati 1 km.
Další úspěšný víkend je za námi. Předvedli jsme spousty kvalitních výkonů a nové posily se začínají velmi rychle rozkoukávat a výkonnostně posouvat. Ani odtud jsme nepřijeli bez medaile a celý tým přinesl spoustu bodů, abychom se ještě poprali o 5. místo mezi týmy (momentálně jsme šestí). Všem děkuji za předvedené výkony (pochvala pro všechny) a příkladnou reprezentaci našeho klubu. PM