Špinka – DP 2020 – 15.8.2020

9 medailí jsme si přivezli ze závodů ČP v DP, které se konaly v sobotu 15.8. na rybníce Špinka (Zábrodí – u Náchoda). Někteří nocovali už v pátek po okolí a druhá půlka natáhla budíky a vyrážela hodně brzo ráno. Celkem se představilo 20 našich plavců + početný servis a doprovod. Kvalita vody nic moc (při teplotě 24,6*C se není co divit) a k tomu jsme měli příjemné letní polojasné počasí. Servis měla pod palcem Radka a spoustu dalších pomocníků – všem díky.
15 km – není moc příležitostí v roce, kde si tuhle trať vyzkoušet. Po dohodě do toho šel pouze Tesla. Po 4 hodinách a 21 minutách úspěšně závod dokončil na 13. místě.
10 km – tady startovalo celkem pět našich borců. Od samého začátku si svým strojovým tempem plaval pro 3. místo Tomáš (první historická medaile v absolutním pořadí pro náš klub na této trati), bramborový doplaval Dany, přes značné žaludeční potíže šestý David V., sedmá naše nezničitelná Maruška a historicky nejlepší výsledek si vyplaval i náš Maskot (čtrnáctý).
3 km – tady nás plavalo šest a v cíli to slušně cinkalo.
V žácích brala 1. místo Nela (opět byla absolutně nejrychlejší) 3. místo Kuba po lépe zvládnutém finiši (bylo to o dohmat).
V kadetech brala 2. místo Anežka Š., bramboru si při svém úplně prvním startu na otevřené vodě vyplavala Anežka B. a pátá skončila Bára K. Mezi dospělými pak vylovil 1. místo Pavel (vyhlášení vypadalo jako na masters závodech).
5 km – říká se, že to nejlepší má přijít až na konec – a taky přišlo. Celkem osm našich plavců se postaralo o následující výsledky. Nejprve bral Honza 3. místo mezi muži, šestý mezi kadety doplaval Matěj, třináctá Kája a šestnáctá Marťa. Pak už celé stupně vítězů opanovaly naše ženy v pořadí: 1. místo Eliška, 2. místo Barča R. 3. místo Zdeňka. Vše ještě podtrhla čtvrtým místem Vendy – stupně jako z pohádky (historicky poprvé).
Co říci závěrem – Výsledkově to byl jeden s našich nejúspěšnějších závodů na otevřené vodě v historii našeho klubu. Tolik medailí běžně nevozíme (9 medailí + 3 brambory). Krásná umístění získali i Ti, kterým to zrovna necinklo. Společně jsme získali 911 bodů, což je rovněž nejlepší bodový výsledek jednodenních závodů v naší historii (jen loni v Račicích jsme udělali více, ale to nejde srovnávat). Momentálně nám patří 5. místo v soutěži družstev (71 týmů).
Všem bez rozdílu gratulujeme a díky za nejlepší možnou reklamu a propagaci našeho klubu. PM