Tovačov – 2017 – DP

V sobotu 10.6. se uskutečnil na Skašovském rybníce u Tovačova další díl ČP v dálkovém plavání. Je to poměrně blízko, proto jsme sraz měli až přímo na místě. Závodili Jakub a Zuzka Bojceňukovi, Daniel a Pavel Mikovi a David Teslík. Doposud nám vždy vycházelo v minulých závodech luxusní počasí, avšak tentokráte jsme si vyzkoušeli plavání za všech možných podmínek. Na místo jsme dorazili za deště, bezvětří a bylo 16*C. Voda měla příjemných 21,5*C – to pro nás plavce, bylo nejdůležitější.

Přestalo pršet, obloha zamračená a Zuzka (5km), Dany(15km), Pavel i David (10km) šli na start. Ten, kdo má rád tlačenici, si přišel na své, protože byl společný start na 5km, 10km a 15km. Celkem 87 lidí dohromady na stratu – docela maso. A to jsme ještě netušili, jak se budou měnit podmínky. Po 3. kilometru se obloha začala trhat a slunce mezi mraky začalo pálit (opalovací krémy jsme samozřejmě nepoužili). Po 4. kilometru při občerstvení došlo i na výměnu brýlí (tmavé za světlé). Záhy začalo foukat, tím pádem se tvořili vlny, které dokonale přověřili naše fyzické i psychické síly.
5 km – Zuzka celý závod bojovala o bednu, ale tentokráte to o pár vteřin nevyšlo. Soupeřka byla v závěru silnější. Byla z toho nepopulární brambora a obhajoba loňské 4. pozice (loni to bylo ještě těsnější a se stejnou soupeřkou).
10 km – Tady se závod docela záhy roztrhal a po zhoršení podmínek si David i Pavel užívali vln každý osamoceně. David doplaval na 10. místě, Pavel pak na místě 11.
15 km – Dany si to vychutnal (pomyslně) dokonale. Celkem 11 kilometrů ve větru a vlnách, ve 14. kilometru ho ještě chytla průtrž mračen. Byl to především nápor na hlavu (psychiku), ale vše zvládl a doplaval si pro 5. místo.
Velkou pochvalu opět zaslouží servis. Za těchto náročných a chvílemi až nepříjemných podmínek se o nás všechny dokonale postaral. Takže díky Vendy (Miková) a Maxi (Teslíku).
1 km – To nejlepší nakonec. To, že jsme se za poslední 4 zastávky závodů v DP vždy vraceli alespoň s jednou medailí, pokračuje. Velkou premiéru si na otevřené vodě odbyl Kuba. Přestože má ještě bazénové povinnosti (v sobotu startuje na poháru – mistrovství Moravy), odskočil si to s námi vyzkoušet. Kuba vyhrál svou kategorii mladších žáků a současně se prezentoval vůbec nejrychlejším časem mezi všemi plavci startujícími na 1 km. Kuba se tak ve svých 10 letech stal nejmladším havířovským vítězem ČP v dálkovém plavání.
A aby byl výčet výsledků kompletní, tak Kubův tatínek Michal vyhrál závod na 1 km neregistrovaných plavců.
V týmové soutěži si držíme průběžné 8. místo. Další podrobnosti najdete na jedné s fotografií a dále pak na http://www.plavani.info/ .