Plzeň – DP

Na Boleveckém rybníce v Plzni se o víkendu 9. a 10. 6. konal další díl ČP v dálkovém plavání. Na trati 10km se zároveň jednalo o MČR dospělých. Reprezentovalo nás celkem 11 plavců ( Kuba, Anežka, Zuzka, David V., Dany, premiérově Marie Šidlová, Radka, Michal, David T., Zdeňka, Pavel) a 2 servisáci (krmiči – Vendy a Max). Voda byla úžasná 25*C. Za to počasí nám nabídlo vše co mohlo – slunce, kroupy, bouřky i s blesky. Zažili jsme odkládání a zkracování závodu a někteří na vlastní kůži i předčasné ukončení závodu. Spoustu nových zážitků a zkušeností pro nás všechny. Přes všechny rozmary počasí a náročné cestování to byl pro náš klub velice úspěšný víkend.

Sobota : do skvělé nálady nás dostali naši nejmladší, když hned v prvních startech vybojovali 2 stříbra – Kuba na trati 1km (mladší žáci) a Anežka (starší žačky) při své první 5ce v životě. Kvůli počasí několikrát odložený a nakonec zkrácený závod na 5km (plavali se pouze 3km) pro nás dopadl následovně – Zuzka 6. místo, David T. 14. místo a Zdeňka místo 16..

Neděle : začínalo se mistrovským závodem na 10km. Tady se nejvíce dařilo Davidu T. který v kategorii masters E (45 až 49let) vybojoval bronz (23. místo absolutně), Dany doplaval 25. a Pavel 29. (6. místo v kategorii M-E). Společně startovali na 10km i kadeti, kde Zuzka obsadila 6. místo. Po té už na trať vyrazili všichni, kdo měli v programu 3km. Tady byl nejúspěšnější mezi kadety David V. na 2. místě, 3. místo vybojoval Kuba a nepopulární bramborovou brala Anežka. Kategorii masters 45+ vyhrála Zdeňka (celkově 6.). Dále pak brala Maruška 8. místo, Radka 10. a Michal místo 15..

Chci opět pochválit předvedené výkony a poděkovat za skvělou propagaci našeho klubu. Ten víkend jsme byli 4.tou nejúspěšnější výpravou a v soutěži týmů nám patří průběžná 5. pozice. Gratulujeme všem. PM