Plavecký memoriál Hany Greenfieldové (ČP v DP 2020) – 29.8.2020 – Kolín

V sobotu 29. srpna 2020 se konal v Kolíně 3. ročník plaveckého memoriálu Hany Greenfieldové. Letos poprvé byl závod také součástí Českého poháru v dálkovém plavání. Plavecký klub Havířov reprezentovalo 8 našich plavců (Jakub Bojceňuk, Michal Bojceňuk, Martina Čurajová, Karolína Dian, Nela Fabíková, Daniel Mik, Tomáš Peklanký a Barbara Reisskup). Plně naložená výprava dvou aut z Havířova vyrazila již v pátek. Nelu a Tomáše jsme nabrali v České Vsi rovnou po soustředění. Danny a Bára tentokrát cestovali po vlastní ose a dorazili až v sobotu vlakem. Azyl v předvečer závodu nám poskytl velmi příjemný kemp Marina v Týnci nad Labem. Osádka Radčina auta ukořistila poslední chatičku, my jsme statečně nocovali pod stanem. Předpověď počasí meteorologům tentokrát vyšla, pršelo celou noc, stan však vydržel a nepromokl, ráno se počasí umoudřilo, a my vyrazili na Kmochův ostrov  v Kolíně, kde se konaly závody.  Teplota vody v Labi 21 °C, pocitově však značně studenější, čistota také nic moc. Trať vytyčená tak, že občas hrozily čelní srážky. Nejprve startovali starší žáci na 5 km. Únava po soustředění byla znát, Nela se ve vodě trápila a byla ráda, že vůbec doplavala – i tak to bylo 2. místo. Zato Kuba jel celou dobu jako pila, byli jsme svědky napínavého finišového souboje o 2. a 3. místo mezi ním a Filipem Pavlíčkem z pořádajícího klubu. Stříbro Kubovi uniklo jen o vlásek, do cíle doplaval jako třetí. Úspěchy jsme sbírali i na trati 1 km, kde si zlato vyplaval mezi muži Danny a Bára vyplavala stříbro mezi ženami.  Bramboru tentokrát vylovil Tomáš, který pětikilometrovou trať uplaval mezi dorostenci jako čtvrtý (celkově 10. místo), Michal doplaval na 39. místě. Mezi kadetkami Kája brala 10. místo, Marťa doplavala jako 13. Všem blahopřejeme a těšíme se na poslední dálkoplavecký víkend v Mělicích. HF