Mělice 5.-6.9.2020

Poslední závodní víkend na otevřené vodě proběhl v Mělicích 5. a 6.9..

V sobotu se plave tradičně “O pohár Lídy Jelínkové” a v neděli pak” Podzimní rožeň” – superfinále pro žactvo a kadety. Poslední možnost si zazávodit venku využila většina z nás a tak jsme vyrazili opět v hojném počtu 22 plavců + samozřejmě spoustu doprovodu. Ve vodě se postupně představili Nela a Hana Fabíkovi, Kuba a Michal Bojceňuk, Robin Vrána, Kája Dian, Bára Kuligová, Dan Fussek, Anežky Šidlová a Blechová, Marťa Čurajová, Matěj Pensimus, Eliška Mitrengová, Tomáš Peklanský, Vendy + Dany + Pavel Mikovi, Honza Kroupa, Romana Kohnová, Barbara Reisskup, Petra Kurjanová a David Teslík (Tesla). Byli jsme vyhlášeni 3. nejpočetnější výpravou, za což jsme obdrželi 6 pizz (přišli vhod a během chvíle zmizeli, kdo zaváhal …..).

Protože v soutěži družstev bylo pro nás už předem hotovo (5. místo), někteří jsme už dali přednost kratším vzdálenostem s větším předpokladem na přední umístění, navíc je září a teplota vody už šla citelně dolů.

Sobota – teplota vody 20,3°C, proměnlivé počasí a chvílemi docela foukalo.

15 km  nakonec plavali jen dva naši borci (Ti nejodvážnější) změřili síly s touto tratí. Tomáš potvrdil pozici našeho bodového lídra a při své premiéře doplaval na 13. místě (4. ml. dorostenec), Tesla o chloupek později 17.. Potřebný servis oběma zajišťovala Radka.

5 km  tradičně nejnašlapanější disciplína, startovalo 8 našich.

V žactvu 2. místo brala Nela 3. místo Kuba. Mezi dospělými pak Honza (8.), Barča R., Vendy a Michal a v kadetkách Anežka Š. a  Kája.

1 km  startovalo celkem 7 našich a slušně to cinkalo.

V kadetech – 1. místo Dan F. 2. místo Matěj

  1. místo Eliška mezi ženami a v mužích Dany, na 2. místě to jistil Pavel. Na stupně se pak nevešli Hana Romanou. 

3 km  startovalo 6 našich.

  1. místo získal Dany, premiérovou trojku si zaplavala Petra a dále se představili naše kadetky Anežka B., Bára K. a MarťaRobin (st. žactvo).

Neděle – voda nám spadla na 19,7*C (pocitově to bylo ještě horší) a po ránu bylo docela čerstvo. V neděli se jednotlivé disciplíny tradičně nevyhlašují – jen celkové sezónní výsledky žactva a kadetů. A je pravda už se toho ani moc neplave pouze 3 nebo 5 km (ale pro žáky a kadety se jedná o již zmíněné superfinále).

5 km – napříč kategoriemi startovali Nela (2. místo), Kuba, Robin, Kája, Dan F., Anežka Š., Matěj, Eliška, Tomáš, Honza, Dany, Maskot (Michal).

3 km  mezi ženami zvítězila Bára R. a ještě plaval Pavel.

Celkové hodnocení ČP DP 2020 – tak se to nakonec povedlo

  1. místo – Nela Fabíková(žačky 2007) – loni ji celkové vítěztví uteklo o necelé 4 body.
  2. místo – Jakub Bojceňuk(žáci 2007) – poslední 2 ročníky skončil vždy třetí a moc si přál to letos vylepšit.

Sezóna na otevřené vodě pro nás skončila. Opět jsme byli úspěšní a Havířovské plavání bylo vidět. Samotný víkend jsme si užili se vším všudy. Na celkové hodnocení sezóny je ještě čas, ale už teď víme, že dopadla úspěšně. Naše výborná parta se i letos opět rozrostla a předpokládám, že množství úspěchů během celé sezóny bude dobrou motivací do další tréninkové práce. Díky nám všem jsme tam kde jsme. PM