Námořní míle – Kladno 2017 – DP

V sobotu 13.5. se v Kladně uskutečnil 2. ročník závodu „Námořní míle“, který byl nově zařazen do seriálu ČP. Plavalo se v 25m bazéně zdejšího aquaparku. Na programu byly netradiční vzdálenosti – 1/2 míle (926m), ta byla určena pro ty nejmladší žáčky a pro ostatní pak dále 1 míle (1 852m) a 2 míle (3 704m). Vzhledem k vzdálenostem (na bazén) byl i netradiční start. Nestartovalo se ani z bloku, ani od stěny, ale z vodorovné polohy na hladině tak, aby byla splněna přesná vzdálenost (vždy to vycházelo tak, že se prakticky začínalo obrátkou).

Všechny výše uvedené věci byly pro nás nové a tak jsme si je jeli vyzkoušet. Vzhledem ke vzdálenosti a poměrně časnému rannímu startu jsme vyrazili autem již v pátek. Z plavců to byli Zuzka Bojceňuková, Daniel a Pavel Mikovi a technické zázemí nám zajišťovala Radka Bojceňuková. Dorazili jsme k večeru a ubytovali jsme se v hotelu Kladno. Někteří šli v podstatě rovnou spát a zbytek vyrazil omrknout místní zámek. Spalo se celkem dobře a ráno se šlo na věc.

S rozplaváním jsme to tentokráte moc nepřeháněli, protože nás čekalo ten den ještě uplavat docela dost kilometrů. Na 1 míli jsme se postupně představili všichni 3 a Zuzka s Pavlem si pak, jako zákusek, přidali ještě 2 míle. A tady jsou výsledky:

1. míle ( 1 852m )
Zuzka vyhrála mezi kadetkami.
Daniel vyhrál mezi muži (celkově byl na 2. místě).
Pavel byl na 2. místě v kategorii masters 40+

2. míle ( 3 704m )
Zuzka opět vyhrála mezi kadetkami.
Pavel byl na 2. místě v kategorii masters 40+

Závody jsme pojali jako poslední přípravu a testík formy před startem sezóny dálkového plavání na otevřené vodě (už příští víkend). Pro Zuzku to byly navíc vůbec první vítězství v ČP DP (a hned 2x – snad nebudou poslední). Vítězství těší, sebevědomí je, ale hlavní (plavecké) boje nás teprve čekají. Myslím si, že jsme dobře připraveni, tak už ať to začne. Další informace najdete na http://www.plavani.info/

Všem gratulujeme a díky za skvělou reklamu. PM