Májové Brno 2017

O víkendu 6. a 7. května se konal již 43. ročník plaveckých závodů – Májové Brno. Byly určeny pro žáky ve věku 11 až 14 let. Závody mají dlouholetou tradici a proto se zde i letos představili mnozí zahraniční plavci (z Polska, Maďarska, Ruska, Slovenska i Slovinska). Plavalo se tradičně na 50m bazéně “ za Lužánkami „.

Naš klub reprezentovali : Karolína Dian, Emma Zitková, Daniel Fussek, Martina Čurajová, Tomáš Peklanský, Zuzana Bojceňuková a Matěj Zelníček. Pro většinu to byla vůbec první závodní zkušenost na velkém (50m) bazéně. Každý se s tím popral po svém a nějaký ten osobáček či osobák si zaplaval každý. Za předvedené výkony zaslouží pochvalu všichni, ale tentokráte musím vyzdvihnout mimořádné výkony Tomáše a Dana – ti tam sázeli osobáky takovým způsobem, že mi padala brada.

Přenocovali jsme v hotelu „Bobycentrum“. Komfortní ubytování jsme si velice pochvalovali. Navíc jsme nemuseli nikam cestovat, stojí totiž hned vedle bazénu. Na závody jsme cestovali 2 auty a tak díky patří také panu Čurajovi za spolehlivou dopravu a doprovod. PM