Meziokresní přebor žactva Karviná

Během dvou květnových dní 10. a 11. května se uskutečnil každoroční Meziokresní přebor žactva a dorostu 2019 pořádaný Karvinským plaveckým Klubem Kosatky. Zápolilo mezi sebou 8 plaveckých klubů a téměř 170 závodníků.

Letos se těchto závodů účastnilo 31 mladých a nadějných svěřenců trenérů našeho plaveckého klubu.

Mnozí z nich již zde závodili, a o to více si užívali zdejší přátelské atmosféry. Nicméně i je čekalo zápolení ve vybraných disciplínách.

Výtečně se to podařilo Nele Fábikové, Jakubovi Bojceňukovi, Martině Čurajové, Danielu Fussekovi, Elišce Rudzké a Robinu Vránovi v disciplínách na 400m volný způsob nebo 400m polohový závod.

Na vzdálenost 100m ve stylu prsa, volný způsob, motýlek, znak, polohový závod nebo 200m volný způsob, polohový závod, motýlek či znak to cinklo například již zmíněným Robinu Vránovi, Jakubovi Bojceňukovi, Martině Čurajové, Nele Fábikové a dále Anežce Šídlové a Václavu Gurníkovi. Karolíně Kočí se také podařilo zazářit na 3. místě v motýlku na 50m.

Naši nováčci se velmi rychle aklimatizovali a předvedli skvělé plavecké výkony. Zakusili chuť výhry i prohry, ale nic jim to na jejich úsměvu na tváři nezkazilo.

Plavání je sport, kdy sportovci překonávají sebe sama a vědí, že každá setina vteřiny je důležitá. Nicméně všichni svěřenci jsou vedeni k pokoře a radosti z daného sportu a každý závod znamená jejich posun a získání zkušenosti vedoucí k posílení svého sportovního plaveckého ducha.

Všem zúčastněným gratulujeme a věřím, že se těšíte na další závody.

Celkové výsledky naleznete na web stránkách klubu www.pkha.cz.

Zpracovala Mgr. Pavla Rudzká