Májové Brno 2019

Za mezinárodní účasti plavců ze Slovenska, Maďarska, Rakouska, Ruska a Francie se o víkendu 4. a 5.5. konaly tradiční závody – Májové Brno. Závody jsou určeny pro jedenácti až čtrnáctileté plavce. Naše pětice: Nela Fabíková, Robin Vrána, Kuba Bojceňuk, Daniel Fussek a Marťa Čurajová vyrazila zkontrolovat, jestli je zdejší 50ti metrový bazén stále tak nekonečný, jak si ho někteří pamatují z roku 2017.
Přestože je obtížnější si na 50ce udělat nějaké osobáky (25ka je výrazně rychlejší), tak nám se to docela dařilo (každý si nějaký připsal). I ostatní výkony měli svou kvalitu (nepovedl se pouze jediný z 22 startů). Výsledkově nejlépe uspěli Nela (4., 5. a 6. místo na prsařských tratích) a Robin (9. a 11. místo).
Prostředí, atmosféra a kvalitní konkurence zde byla na vysoké úrovni. Pro některé (ty nejmladší) to byly vůbec první zážitky a zkušenosti z takovýchto závodů. Celkově naše představení tady v Brně hodnotím pozitivně po všech stránkách (samozřejmě rezervy jsou vždy a dále na nich budeme pracovat) a rádi se sem za rok vrátíme. Závěrem chci poděkovat za platnou pomoc panu Čurajovi. PM