ČP DP – Mělice 9.-10.9.2023

ČESKÝ POHÁR V DÁLKOVÉM PLAVÁNÍ 2023
O pohár Lídy Jelínkové XXXII. Ročník a Podzimní rožeň XXIV. Ročník

Den se dnem se sešel a další český pohár v dálkového plavání je opět za námi. Konec sezóny jsme klasicky zakončili v Mělicích. Podmínky byly po celý víkend úžasné, teplota vody 22*C a vzduch 26*C, sluníčko svítilo a na obloze se za celou dobu neobjevil jediný mráček. Sobota byla pro mnohé posledním dnem, kdy si v této sezóně zaplavali a pro naše nejlepší to byl poslední nejdelší závod sezóny (15km). Pro všechny plavce, i pro náš skvělý servis, bylo na podvečer připraveno vynikající masíčko. Poté následoval hodovací večer plný smíchu, jídla, ale i loučení. V neděli jsme se vydali vstříc poslednímu závodu a poté si poslechli, kdo zvítězil v letošním ČPDP. My jsme se tento rok na stupínek vítězů nedostali, ale umístili jsme se na krásnem 6. místě z 82 týmů. Zato někteří naši plavci excelovali v celkovém hodnocení ČP a na stupínek vítězů se dostali sami za sebe. Velký potlesk patří Kubovi, který obsadil 2.místo v kategorii mladších dorostenců a Anežce, která  obsadila 3.místo mezi staršími dorostenkami.