Mělice 2019 – DP

Mělice 2019 – DP
 
Máme několik informačních restů z letošní sezóny DP. K závodům na Lipně, v Račicích I. a ve Veselí nad Lužnicí se již vracet nebudu, přestože jsme všude získali několik umístění na stupních vítězů. Rád bych, ale zmínil co se odehrálo poslední závodní víkend (7. a 8.9.) na otevřené vodě v Mělicích.
Počasí už nebylo nic moc a voda 21*C především na nejdelších tratích budila respekt. Na závěrečnou bitvu o 3. místo v soutěži družstev jsme vyrazili v této, lehce oslabené sestavě: Nela Fabíková (5+3+5 km) s rodinou, Robin Vrána (5+5 km), Kája Dian (5+3+5 km) s Romanou Kohnovou, Dan Fussek (5+5 km) s rodinou, Marťa Čurajová 5+5 km), Tomáš Peklanský (5+3+5 km), David Válek (15+5+3 km), Kuba (5+3+5 km), Radka a Michal (5+5 km) Bojceňukovi, Vendy (5+5 km) , Dany (15+5+3 km) a Pavel (15+5 km) Mikovi, Barča Reiskup (5+5 km) a David Teslík (15 km). To, že jsme 3. místo uhájili dávno víme, ale co tahle semknutá parta dokázala proto, aby to dopadlo, bylo až neskutečné. Většina z nás si tady zaplavala nová víkenková maxima v km (čísla v závorce). Pro Davida V. to byl první 15 km závod v životě (navrch přidal dalších 8). Celý tým (ve vodě, na servisu, prostě všude) šlapal jako skvěle namazaný stroj – všichni jsme to 3. místo moc chtěli. Jako trenér před všemi s hlubokým respektem smekám.
Ve výše zmíněné euforii tak trochu zapadlo několik skvělých individuálních výsledků našich borců. V Mělicích se tradičně jednotlivé závody převážně nevyhlašují, a tak byli někteří naši plavci o vyhlášení ochuzeni. Na druhou stranu se zde ale vyhlašují nejlepší žáci a kadeti Českého poháru v dálkovém plavání za celou uplynulou sezónu.
Z našich plavců si poháry za sezónu 2019 v ČP DP vyplavali:
Nela Fabíková – 2. místo v žákyních roč. 2007
Jakub Bojceňuk – 3. místo v žácích roč. 2007
Tomáš Peklanský – 3. místo v kadetech roč. 2004
Všem gratulujeme a díky za skvělou reprezentaci a reklamu našeho klubu.
Případné další podrobnosti a výsledky najdete na http://www.plavani.info/ .
Jsem-jsme na vás všechny hrdý. PM