ME masters DP 2018 – Bled (Slovinsko) 

Čtveřice plavců (+ další čtveřice doprovodu) našeho klubu vyrazila do Slovinska, kde se konalo ME masters v dálkovém plavání. Vše se odehrávalo na jezeře Bled o víkendu 8. a 9. září. Většina z nás dorazila na místo už ve středu a tak jsme měli dostatek času se seznámit s prostředím (jak závodním, tak s okolní krásnou přírodou). Ve čtvrtek jsme si vyřídíli potřebné akreditace v městě Kranj – místo konání bazénových plaveckých soutěží. Zde jsme také zafandili jiným českým kolegům. Obrovský dojem na nás zanechali především nejstarší účastníci (80 až 90 let), kteří předváděli neuvěřitelné výkony. Zdejší bazén jsme rovněž využili k jednomu z posledních tréninků před závodním víkendem. V pátek jsme si už jen lehce osahali závodní trať na Bledu při oficiálním tréninku. Za zmínku snad jen stojí neskutečná bouřka (hromy a blesky kolem), která nám trénink lehce zdržela. Po dobu závodů jsme měli krásné, slunečné počasí s teplotami kolem 25*C. Křišťálově čistá voda pak měla 21,4*C.

Sobota – závod na 3 km : tady se představili všichni naši plavci. První (přesně v poledne) šla na start Radka, která v kategorii 40 až 44 let obsadila 39. místo. Půl hodiny na to, jsme se do vody vrhli my chlapi. Všichni v kategorii 45 až 49 let. Na startovce jsme měli 95 jmen. Nejlépe dopadl David, na 33. místě, pak Pavel (34. místo) a Michal (74. místo).
Neděle – závod na 5 km : tady naše barvy hájil už pouze David a vybojoval náš nejlepší výsledek – doplaval na 23. místě. Zbývající trojice už touhle dobou byla v Mělicích u Přelouče. Rozhodli jsme se totiž morálně podpořit naše nejmladší plavce při posledním závodu sezóny – superfinále žactva a kadetů na zdejší pískovně.

Přestože jsme neatakovali nejvyšší příčky (přiznejme si, na to nemáme potřebnou výkonnost), nechali jsme i zde maličkou stopu našeho klubu (uvádí se klubová příslušnost plavců). V našich srdcích to budou zážitky a zkušenosti, na které se nezapomíná. PM