mčr seč – čp dp – 26.-27.6.2021

Již tradičně se poslední červnový víkend scházejí dálkoví plavci na Seči, kde se koná MČR na 10 km dospělých + ostatní tratě a kategorie jsou součástí ČP. Náš klub vyrazilo reprezentovat 20 plavců a početný doprovod realizačního týmu. Tréninkové manko způsobené covidem je stále znát, ale za to nám přály podmínky – příjemné letní teploty, bezvětří a nevídaně příjemná voda – 22,8*C po oba dny.
 *
10 km MČR – tím vše začalo. Dosud nevídaný počet našich plavců využilo ideální podmínky a hned 8 nás bojovalo o mistrovské medaile + 3 kadeti v rámci ČP. Servis se tedy měl co ohánět, ale vše zvládl na výbornou a za to mu patří velký dík (👍pomáhali všichni, kteří zrovna neplavali👍). A jak to na MČR dopadlo:
1. místo 🥇Zdeňka Šídlová v kategorii 55-59 let (první titul na 10km)
2. místo 🥈Maruška Šídlová v kategorii 25-29 let
3. místo 🥉Tomáš Peklanský v mladším dorostu
3. místo 🥉David Teslík – Tesla v kategorii 50-54 let
*
Dále pak brali pěkné body a umístění Dave (7. v st. dor.), Anežka Š. (12. v ml. dor.), Dany a Pavel. My chlapi jsme se v absolutním pořadí seřadili pěkně od 18. do 26. místa, kdy náš interní souboj vyhrál Dave (nutno podotknout, že nám to ale natřeli naši kadeti🤪).
*
Kadeti dopadli v ČP následovně (pro Nelu a Kubu první 10ka vůbec):
3. místo 🥉Nela (nic naplat, že ještě na 8 km s velkým náskokem vedla, ale pro křeče v závěru musela jen doklouzat do cíle – cenná zkušenost).
Na slušném 6. místě doplaval Kuba a na 11. Kája.
3 km – tady nás plavalo celkem 5, s těmito výsledky.
V kadetech doplaval Dan F. (6.) a mezi dospěláky byli Honza a Eliška (oba 8.), Matěj (17.) a Maskot (25.).
 *
1 km – tady plavalo 7 našich a zase to cinkalo.
Jeden z plavců byl i Šimon Fabík – který se ve svých 9-ti letech stal vůbec nejmladším plavcem, který za náš klub závodil na otevřené vodě👍. Jen škoda, že se naši medailisté nedočkali vyhlášení výsledků.
1. místo 🥇Eliška (ženy)
1. místo 🥇Dan F. (kadeti)
2. místo 🥈 Honza (muži)
Dále pak Matěj (8.), Radka (6.), Hana (9.) a především již zmiňovaný Šimon (10. v ml. žactvu).
 *
5 km – plavalo 11 našich plavců a jedinou medaili získali naši kadeti.
2. místo 🥈Nela (kadetky)
Za kadety ještě bral Kuba 10. místo a Kája 13.
Mezi dospělými jsme se seřadili následovně – Tomáš (16.), Tesla (19.), Dave (20.), Dany (23.), Anežka (23.), Bára R. (29.), Maruška (30.) a Maskot (33.).
 *
Sportovně a výsledkově už to o moc lepší být nemohlo, prostě parádní víkend. Podle získaných bodů jsme se na Seči stali 2. nejúspěšnější výpravou a 2. místo nám patří i v průběžném pořadí ČP v soutěži družstev. Nutno sportovně přiznat, že OSP Hodonín by za normálních okolností byl před námi, ale čtvrteční tornádo v této oblasti změnilo mnoha jejich plavcům život a sport musel jít stranou – my všichni z PKHa na Vás myslíme a přejeme rychlý návrat do normálu. Všem našim plavcům gratulujeme a děkujeme za příkladnou reprezentaci našeho klubu. Více podrobností získáte na www.plavani.info
 *
PM