Letní mistrovství ČR – staršího žactva – Ústí nad Labem

V pátek se Honza se svou družinou vydal vstříc mistrovské soutěži. Tentokrát, jako jediný zástupce Havířova, se probojoval na čtyři starty, ale jen on sám věděl, jak se s nimi vypořádá. Po dlouhé, sluncem rozpálené cestě a ubytování mu přišel večerní trénink vhod. S novým, padesáti metrovým bazénem byl spokojený a ani nezapomněl na pokyny své trenérky Elišky.

V sobotu 25. července nastoupil na 50VZ, kde s odstupem pouhých 0:02,17 obsadil 19. místo a na 200OPZ skončil 20.

V neděli 26. odstartoval na 100M, kde doplaval v krajní dráze první ve své rozplavbě a umístil se na pěkné 10. příčce. Pak už ho čekal jen poslední start 400OPZ, ani tady nevypustil a skončil 17.

Proti loňské účasti, kde měl pouze dva starty a jistil konec výsledkové listiny, se hecnul. Práce pod vedením Ely přináší výsledky a Honza se posouvá dál za svým cílem. Je pěkné sledovat úsilí, které přináší všem zúčastněným radost…