Jablonec 2016 ČP DP

To, že vše může být úplně jinak než jsme si původně představovali, se nám přihodilo při dalším díle ČP DP 25.6. na vodní nádrži Mšeno v Jablonci nad Nisou. Ve 4:30 jsme v 5 lidech vyráželi poprat se o další body do ČP. Lehké obavy z tropických teplot se úplně nenaplnily, foukal příjemný větřík a záhy se na obloze začaly stahovat černé mraky. Voda měla příjemných 23*C.
Zdejší prostředí bylo krásné a zajímavostí bylo, že tu souběžně probíhalo hned několik sportovních akcí (kvadriatlon, běh na běžkách v dobových kostýmech ad.)

Nejprve se startovalo na nejdelší trati – 10 km. Tady nás reprezentovala Ela Hracká.
V druhé polovině závodu už začínalo zlobit počasí a nakonec pro bouřku byl závod předčasně ukončen. Přestože většina závodníků nestihla odplavat celou vzdálenost a byla předčasně stažena z vody, vše podle pravidel bylo regulerní pro vyhlášení výsledků (odplaváno alespoň polovinu vzdálenosti) a Ela si tak vyplavala 5. místo v dorostu (10. celkově) a získala tak důležité body.

Start na 5 km byl pro trojici našich plavců – Zuzku Bojceňukovou, Daniela a Pavla Mika nejprve odložen. Čekání jsme vyplňovali sledováním jiných akcí, kde špatné počasí tolik nevadilo. Se zpožděním byl závod nakonec odstartován, aby byl vzápětí po 2 okruzích z 8 bez náhrady JURY zrušen pro bouřku. Lehké zklamání samozřejmě bylo znát, ale zdraví a bezpečnost je důležitější.

Bouřky nám komplikovaly i cestu domů – popadané stromy, rozbité střechy, uzavřené cesty pro zásahy hasičů, objížďky a tak jsme dorazili domů až v pozdních nočních hodinách.

Další nová zkušenost pro nás. Měli jsme za sebou náročný den bez očekávaného výsledku (kromě Ely). I to se v dálkovém plavání může přihodit.