Račice 2.-3.9.2023

MISTROVSTVÍ ČR NA 5 KM, NA 20 KM A MISTROVSTVÍ ČR ŠTAFET V RÁMCI ČP V DÁLKOVÉM PLAVÁNÍ

           O prvním zářijovém víkendu se konalo 40. mezinárodní MČR v dálkovém plavání všech věkových kategorií již tradičně v Labe Aréně v Račicích. Mistrovské tratě se plavaly na 5 km a 20 km sólo a 5 km štafeta (4×1,25 km). Ostatní vzdálenosti (1 km,3 km ,5 km pro žactvo a 10 km) standardně v rámci ČP. Podmínky panovaly veskrze příjemné – teplota vody sice za poslední týden klesla, ale udržela si 20 *C a převážně polojasné letní počasí s prakticky bezvětřím. Mezi 456 plavci se představilo 19 plavců našeho klubu, kteří si přivezli 3 mistrovské a 1 další medaile.

 

Sobota

MČR na 5 km: Rok od roku stále nabitější závod, kde letos jen mužů startovalo 88. My jsme nasadili 6 našich plavců (tentokrát pouze pánové). V kategorii kadetů to dopadlo následovně:

Marek Matyáš – 16. místo v K2 (ročník 2009) a 30. celkově společně s K1 (2008) a David Zaharowski – 17. místo v K2 a 31. celkově

V ostatních dorosteneckých, dospělých a masters kategoriích pak takto:

David Teslík 5. místo v kat. MF (50-54), Michal Bojceňuk 10. v kat. MF, Dan Fussek 16. v mladším dorostu a David Válek (leč nejrychlejší z našich plavců) spadá pouze do absolutního pořadí a to mezi muži připadá na 44. místo.

 

ČP 1 km: Mezi mistrovské závody byl vložen závod na kilometr, kde jsme vyslali 2 naše plavkyně a 1 plavce.

Nela – 🥇1. místo jen tak lehce kondičně v rámci šetření sil na zítřek v ženách

Eliška Gurníková – 7. místo v ženách

Vašek Gurník – neoblíbené 4. místo v kadetech

 

MČR štafet:  Jak padlo v úvodu, plave se 5 km (4×1,25 km) a na startu jsme letos postavili 3 štafety. Dopadli jsme následovně:

Naše nejrychlejší štafeta brala 11. místo v kat. dorostu (16. absolutně) – Kuba, Tomáš, Anežka a Nela.

🥉3. místo v kat. masters 160-239 let – Barča, Tesla, Zdeňka a Pavel

      4. místo v kat. masters 100-159 let – Dany, Pavel Šidlo, Petra a Maruška

 

Neděle

MČR na 20 km: Královská disciplína, nejdelší trať v DP a jediná za rok pro nejvýkonnější a starší 16 let. Již do třetice za nás plavala Anežka s Tomášem a letos splnili věkový limit Nela s Kubou, kteří se do toho natěšeně vrhli. Všichni si vedli výborně.

          Nejrychlejší z nich byla Nela, které to bohužel nestačilo na bednu a brala tak 4. místo v kat. mladšího dorostu (7. celkově), krátce po ní dorazil Kuba, který výkonnostně mířil pravděpodobně taky na 4. místo, avšak jeden z jeho soupeřů závod vzdal a Kuba tak bral 🥉 3.místo rovněž v mladším dorostu (10. celkově). Další do cíle dorazil Tomáš, který si doplaval stejně jako Nela pro nepopulární 4. místo ve starším dorostu (11. celkově) a na naši čtveřici uzavřela Anežka 🥉3. místem v starších dorostenkách (15. celkově). Všem klobouk dolů už jen za zvládnutí této náročné disciplíny.

 

ČP 10 km: Paralelní závod s “dvackou” je již tradičně “desítka”. Za nás tentokráte pouze 4 plavci.

Nejrychleji dorazil do cíle David Válek na 7. místě, krátce za ním dorazil “náčelník” Pavel na 8. místě (v kategorii nad 40 let nevyhlášené 2. místo). Dále se dotrápil do cíle Dany na 11. místě a sestavu uzavřel Maskot na 23. místě.

Desítkáři a dvacítkáři děkují všem, kteří se o nás starali, tedy servisu (krmení  atd.) pod vedením Radky a Vendy. Nutno zmínit i povinný doprovod u dvacítek – klan Šidlů. Díky, bez Vás by to nešlo.

 

ČP 3 km: Každoročně uzavírá víkend “trojka”, kde startovalo 5 našich.

Eliška doplavala absolutně 6. v ženách a Dan F. 10. v mužích. V kadetech pak David Z. jako 7., Marek 8. a Vašek 10.

 

         V Račicích jsme se stali šestou nejúspěšnější výpravou podle získaných bodů a průběžné 6. místo nám patří i v soutěži družstev (z 82. týmů). Všem gratulujeme a děkujeme za dobrou reklamu pro náš klub.

Dany