Zimní pohár 10. letého žactva Morava -Karviná

S koncem roku 2016 se přiblížil i termín Poháru desetiletého žactva České republiky, kterého se účastnili nejlepší desetiletí plavci z celé Moravy. Poháru se zúčastnilo celkem 42 klubů a celkem 173 plavců a plavkyň. Z našeho oddílu se svými letošními časy nominovala děvčata Karolína Dian a Emma Zitková a z chlapců do bojů zasáhl Daniel Fussek.

Holky už zkušeně věděly do čeho jdou, protože svými časy se dostali už na minulý pohár v Prostějově, ale Daniel si užil svou premiéru! Nervozita se na některých výsledcích trochu projevila, ale celkově všichni tři bojovali s velkým nadšením.

Karolína Dian si zlepšila svá osobní maxima, ve kterých nastoupila, a to plavala šest disciplín a ještě stihla vyzpovídat některé z rozhodčích.

Emma Zitková se silné konkurence také nezalekla a svedla dokonce boje o místa na stupních vítězů. Vybojovala tak dvě třetí místa, na 50 m prsa a na 100 m prsa. Opět se přiblížila k nejlepším časům své největší soupeřce Kristýně Václavíkové z Bruntálu.

Daniel Fussek se mezi soupeři také neztratil, a po roce v našem klubu podal i on výkony, na které může být patřičně hrdý! A příště, bez trémy, která ho na prvních závodech přepadla, se určitě proplave na lepší místa v žebříčku!!

Všem našim závodníkům moc gratulujeme a přejeme mnoho sil do dalších bojů za lepšími výsledky!!