Tovačovský maratón

V sobotu 6.6.2015 za účasti našich plavců pokračoval v Tovačově dalším závodem Český pohár v dálkovém plavání. Přes všechny obavy ze studené vody, se díky výraznému oteplení v posledních dnech dostala voda na luxusních 22*C. Na obloze ani mráček, prakticky bezvětří a díky vysokým teplotám (ke 30*C ve stínu) si mnozí plavci (organizátoři závodu a realizační týmy) k obvyklé únavě, přivezli domů i slušné spáleniny od slunce.
Z našich opět výborně do sezóny vstoupila Eliška Hracká vítězstvím na 3 km, čímž obhájila loňské prvenství. 4.místem (nepopulární brambory) se premiérově na 3 km uvedl Daniel Mik. Na 10 km na 6.místě doplaval Pavel Mik (rovněž premiéra 10-ky na otevřené vodě). Servisem k výsledkům pomáhala Vendy Miková. Všichni jmenovaní plavci tak mimo svého individuálního hodnocení, přispěli prvními body do hodnocení klubové soutěže.
„S výsledky i získanými body panuje spokojenost, jen škoda, že při těchto ideálních podmínkách pro plavání na otevřené vodě nás tady nebylo z různých důvodů daleko více“ – to je hodnocení trenéra Pavla Mika.

výsledky