Špinka – čp DP – 5.6.2021

V sobotu 5.6. před 4tou ráno budík, ve 4:30 už v autě směr Špinka.  Přes tréninkové manko způsobené  Covidem, mimořádně chladné letošní počasí  (ještě v pondělí před závodem měl zdejší rybník teplotu 15,6°C), vyrazili za náš klub zahájit novou sezónu – Nela, Kuba, Kája, Marťa, Matěj, Tomáš, Dave, Maskot, Radka a Pavel. Doslova darem z nebes pro nás bylo posledních pár slunečných dní, které stihly vyhřát vodu na krásných 21°C. Téměř celý den jsme měli krásně slunečno, jen závěrečná bouřka s průtrží mračen nám připomněla specifika DP – nové kabáty v tu chvíli přišli vhod🙂.
3 km : na této trati se představila Kája (7. místo v kadetkách), Marťa (9. v ženách) a Pavel (7. muži).
5 km: tady plavalo 5 našich.
Naši úspěšní žáci z loňska Nela a Kuba se nově představili v kategorii kadetů. Nela do nové kategorie vlétla bez bázně a respektu a získala s náskokem 1. místo. Kuba po trápení v závěrečném kole doplaval 7.
Mezi muži doplavali Dave (5.), Tomáš (6.) a Maskot (15.).
Bez tréninku se víc udělat nedalo, přesto to byl suprový den, který jsme si užili. Po tolika měsících bez vody jsme byli rádi, že jsme u toho. Potkali jsme spoustu přátel, které jsme od loňska neviděli. Tu spokojenost a nadšení, kterou jsem u našich plavců viděl, mě jako trenéra těší. Navíc Nela vykročila do nové sezóny nejlépe, jak mohla. Všem gratulujeme a děkujeme za reprezentaci našeho klubu. PM