Soustředění SCM – 15.-17.8.2023 – Šamorín

Ve dnech 15. – 17.8. se Nela, Kuba a Tomáš zúčastnili soustředění SCM ve slovenském Šamoríně, které bylo zakončeno mezinárodním závodem SVK Cup.

Soustředění se konalo v Olympijském tréninkovém centru na Slovensku. Tréninku nebylo mnoho a byly zaměřeny spíše na udržení dosavadní formy. Ve vodě, která měla úctyhodných 28° jsme trávili 2 hodiny 2x denně, mezi tréninky jsme měli snídani, oběd i večeři zajištěnou v tamní jídelně, která nabízela opravdu široký výběr pro každého.

Poslední den soustředění se nesl v duchu závodů. Všichni účastníci soustředění si zaplavali 5 km a dokázaly se poskládat 3 štafety. V individuálním závodě na 5 km se ve své kategorii Nela umístila na 3. místě, Kuba taktéž 3. Tomáš ve své kategorii dohmátl na 7. místě v konkurenci italských závodníků. Ovšem největším úspěchem naší havířovské výpravy byla medailová pozice ve štafetách, štafeta jejíž součástí byla Nela si vyplavala 3. místo v kategorii open. Teplota vody z údajných 22° klesla na 18,4°, tedy nic horkého. Ovšem co plavcům nadělalo větší trable než studená voda, byla kvalita vody. Po doplavání se většina plavců osypala a do dnes mají vyrážku, někteří měli i střevní potíže. Co se týče celkové scenérie a kvality organizace, naši slovenští bratři pokulhávají za našimi největšími závody českého poháru.

Celkově hodnotí havířovští plavci soustředění za 1. Podmínky, které jsme v tréninkovém centru měli, byly opravdu luxusní a nebylo si na co stěžovat. Závody už zas tak luxusní nebyly, kvalita vody opravdu nikoho nepotěšila.