Račice – MČR na 5 km a štafet v DP – 2018

Tradičně speciální náboj a zvláštní motivací koncem sezóny pro nás bývá víkendové zápolení na Račickém kanále, kde se v posledních letech tradičně koná MČR na 5 km a štafet – pro kadety, dospělé a masters. Ostatní tratě a žákovské kategorie jsou součástí ČP. Tentokráte to vyšlo na víkend 25. a 26.8..
Počasí jsme měli po oba dny polojasné kolem 20*C, voda měla parádních 23*C. Jedinou komplikací v sobotu byl nepříjemný a studený vítr. Sešlo se zde úctihodných 244 plavců a plavkyň z 44 klubů celé naší republiky. I přes velkou konkurenci jsme byli vidět a opět přepisovali historii našeho klubu. Celkem jsme přivezli 7 pódiových umístění a z toho 3 (kompletní sadu) ze soutěží MČR. Zasloužilo se o to 14 našich plavců a členové doprovodného týmu.

Mistrovství ČR na 5 km a štafety:
Historicky první mistrovský titul pro náš klub na otevřené vodě a tedy 1. místo získala Zdeňka na 5 km v kategorii „Masters F”(50-54 let). Historické je i naše první stříbro, které vybojovala štafeta na 5 km v kategorii Masters 160-240 let ve složení David T., Zdeňka, Monika a Pavel. Sbírku mistrovských medailí pak doplnil bronzem na 5 km David T. v kategorii „Masters E”(45-49 let). Poprvé jsme měli na startu také žákovskou štafetu, která ve složení Kája, Kuba, Max a Anežka vyplavala nepopulární 4. místo. Další naši na mistrovské 5ce dopadli takto: Radka 6. místo v kategorii masters,,D”(40-44 let), Michal 7. místo v „Masters E”. Zuzce a Danymu tento závod od začátku nechutnal, ale jejich chvíle měla teprve přijít v neděli! Naše třetí štafeta ve složení Dany, Maruška, Michal a Zuzka pak bodovala na 20. místě.

Soutěže ČP a žactvo :
Po bramborové šňůře si Kuba (v mladším žactvu) přidal do své letošní sbírky 2x 3. místo za starty na 1 a 3 km. Anežka s Kájou braly za své výkony velice slušné body za 5 km (11. a 17. místo) a stejně pak i za 3 km (7. a 11. místo). Na 3 km v dospělých se ještě představili – Zdeňka (3. místo ženy 20+), Monika (8. místo), Radka (10. místo) a Michal (15. místo). Jak již bylo naznačeno výše, Dany a Zuzka se blýskli na 10 km (oba zřejmě nejlepší výkony v sezóně). Dany bral 3. místo v mužích 20+ (8. místo absolutně) a Zuzka v kadetkách byla na 5. místě. V jejich stínu pak doplavali na 10 km David a Pavel (11. a 14. místo). Nezbytný servis na této vzdálenosti pak zajišťovali Max, Martina a Radka. Aby byl výčet výsledků kompletní, doplňuji heroický výkon Romany na 1 km (6. místo).

Byl to náročný, ale úspěšný víkend. Jako tým jsme strávili spolu spoustu času, tím pádem byl prostor i na nezávodní aktivity a rozvoj vzájemných vztahů. Prostředí i atmosféra byla výborná. Někteří z nás se objevili i v televizi při natáčení ČT sport. Společně jsme přidali rekordní počet bodů do ČP za jeden závodní víkend pro soutěž družstev, kde si držíme stále 5. příčku (ze 73. týmů). Podrobnosti a více informací najdete na www.plavani.info<http://www.plavani.info> . Všechny chci pochválit za přístup a nasazení, všem gratulujeme a děkujeme za skvělou reklamu a propagaci našeho klubu. PM