Pulec Severský – 25.1.2020 – havířov

V sobotu 25.1.2020 náš klub uspořádal již 3.ročník plaveckých závodů Pulec severský, který je určen pro ty nejmladší závodníky, aby mohli zakusit závodní atmosféru a poměřit své síly i s dalšími dětmi z jiných klubů. Letos se přihlásilo celkem 177 natěšených plavců a plavkyň ze 16 klubů. Za náš klub bojovalo celkem 21 nejmladších dětí ročníků narození 2012, 2011 a 2010, které se ve většině případů účastnily závodů poprvé. Plaváčci tak bojovali nejen se svými soupeři, ale mnohdy více se svou vlastní trémou.

Nejmladší děti narozené v roce 2012 bojovaly v základních plaveckých stylech – kraul, prsa a znak na vzdálenosti 25 metrů, což je jeden bazén, ale nezalekly se ani výzvy ve štafetě, kde musely uplavat 50 metrů a statečně zabojovaly. Starší plaváčky už jsme podporovali s ostatním při soubojích s obrátkami a museli uplavat 50 metrů.

Na medailové pozice dosáhl z našeho klubu Jan Kocybal a v disciplíně 25 metrů prsa si doplaval pro bronzovou medaili! Každý z plaváčků bojoval velmi statečně, každému jsme fandili seč nám síly stačily. Závody byly pro děti také příležitostí lépe se poznat se svými kamarády, protože na tréninku není času na povídání tolik, kolik by si přály.

Moc děkujeme dětem za jejich nadšení a energii, kterou do závodů daly a Vám rodičům za podporu a čas, který jste dětem věnovali nejen v sobotu, ale každý týden při odvozu na tréninky. JRT