Podstředohorský plavecký maratón -ČP DP – Libochovice – 21.8.2022

V neděli 21. srpna se konaly premiérové závody v Libochovicích, které jsou součástí ČP. Počasí a plavecké podmínky byly vcelku dobré s teplotou vzduchu pohybující se kolem 20 °C a se sluncem hřejícím do zad si nebylo na co stěžovat. Voda měla 19.9°C, která po 2 a půl hodině ve vodě, začínala být jemně chladná. Co jsme si jako plavci mohli vyzkoušet, bylo plavat po a proti proudu, pro některé plavce zcela bezvýznamný, pro některé dosti znatelný rozdíl při plavání proti proudu. Lokalita, ve které jsme se nacházeli, byla minimalistická, čerstvě zorané pole, na jehož kraji se nacházely stany závodníků a pořadatelů.

V havířovských dresech se představili pouze 4 plavci. Celý závod odstartovali plavci na 1 km, z našich řad Kuba, který vybojoval 2. místo v kadetech a Nela, která na této trati ve stejné kategorii s přehledem zvítězila. Pro naše kadety to ale bylo pouze rozplavání na jejich hlavní závod. Na 5 km trati obsadili Kuba s Nelou medailové pozice, bronz v kadetech a stříbro v kadetkách. Dalším závodníkem, který zdárně dokončil závod na 9. místě v mužích a doplaval si pro svoje nejlepší umístění na této trati byl Michal. Na 10 km nastoupil Tomáš a skončil na celkově 5. místě v mužích.

Gratuluji plavcům k výbornému umístění, a speciálně děkuji Radce za opět bezchybně zorganizované krmení a servis.