Memoriál MUDr. Jaroslava Fichtla – čp DP – plzeň – 7.-8.8.2021

O víkendu 7.-8.8. si dali dostaveníčko na Boleveckém rybníce (v Plzni) dálkoví plavci při dalším díle ČP. Vzhledem k vzdálenosti jsme už v pátek nocovali v Praze. Po dlouhé době byla většina z nás pohromadě i mimo vodu (sehnali jsme ubytování) a byla tak možnost sledovat sílu a soudržnost týmu👍🙂. Překvapil i počet našich plavců, kteří tento náročný program (závodní + cestování) podstoupili. Postupně se představilo 18 našich plavců + 3 členové realizačního týmu.
Lehce nás zaskočila teplota vody 😕 – kolem 21*C po oba dny. Nic dramatického, ale pravda doposud jsme letos plavali ve výrazně teplejších vodách. Jinak panovalo příjemné letní počasí a bezvětří – tedy bez vln🙂. To, že každý den není posvícení, by mohl vyprávět především Tesla (v sobotu dokonce krmil rybičky) a Marťa.
3 km – 6 našich, kteří se výsledkově seřadili následovně. 6.místo Honza, Eliška (8.), Barča R. (10.), Matěj (11.), Zdeňka (14.) a náš Maskot. Všichni pochopitelně mezi muži a ženami (na žádné kategorie se tady nehrálo).
10 km – servis pod vedením Radky s Hanou se měl co otáčet (samozřejmě pomáli i ti, co zrovna neplavali). Ve vodě nás bylo 9 a všichni servisákům děkujeme – vše klapalo jak mělo👍🙂.
Mezi kadety se prosadili:
3. místo 🥉Nela 🙂
3. místo 🥉Kuba 😁
Oceněnou dvojici doplnila Kája na slušném 13. místě.
Mezi dospěláky jsme se v absolutním pořadí seřadili následovně:
Tomáš (9. místo), Dave (12.), Anežka Š. (15.), Dany (17.), Pavel (18.) a Tesla (20.).
Večer jsme zašli společně (většina – bylo to dobrovolné) na večeři a šli se vyspat na další náročný plavecký den.
1 km: tady se představili naši dva nejmladší Matouš (velká premiéra) a Šimon (už druhý start) Fabíkovi. Oběma je 9 let a závodí (na povolení ČSPS) se staršími soupeři. Oba mile překvapili velkým zlepšením – prázdninový trénink s námi jim náramně prospěl. Navíc si kluci připsali cenný skalp, když porazili o 2 roky staršího plavce a doplavali těsně za sebou na 6. a 7. místě 👍👍🙂.
5 km – tady jsme měli zastoupení mezi kadety – Kuba (5.), Nela (6.) a Kája (16.). Mezi dospělými jsme se seřadili – Tomáš (9.), Dave (11.), Tesla (13.), Dany (14.), Anežka Š. (15.), Eliška (17.), Matěj (20.), Barča R. (21.), Zdeňka (26.) a vše jistil náš Maskot.
Jako tým jsme plánovali útok na druhé místo v soutěži družstev a to se povedlo. Stali jsme se nejúspěšnější výpravou tohoto víkendu (podle získaných bodů) a k tomu přidali 2 individuální bronzy naši kadeti. Velice oceňuji nasazení všech a především pak vnitřní sílu týmu, který si moc dobře uvědomuje, o co usilujeme, a krok po kroku si zatím jdeme 👍🙂.
Ono to není jen o výsledcích a uplavaných km, ale spoustě společných zážitků, emocí a osobních příběhů😜. Všem zúčastněným gratulujeme. Díky za reprezentaci a výbornou reklamu pro náš klub.
Více podrobností získáte na www.plavani.info .
PM