Plzeň 2017 DP

Tak je to konečně tady. Nám, co máme rádi otevřenou vodu, začala další sezóna. Vše odstartovalo o víkendu 28.-29.5. na Boleveckém rybníce v Plzni. Přes všechny obavy, z letošního dlouho trvajícího chladného počasí, se voda stihla vyhřát na slušných 21*C a celý víkend nás provázelo slunečné počasí (22-25*C) s vymetenou oblohou. Celý víkend bylo prakticky bezvětří (klidná hladina), prostě ideální podmínky pro závody. Jen jsme si museli dávat pozor, ať se nepřismahnem více, než by bylo zdrávo.
Vyrazili jsme autem časně ráno v 5 lidech. 3 závodníci – Zuzka Bojceňuková, Daniel a Pavel Mikovi. Zázemí a potřebný servis plavcům pak zajišťovaly Vendy Miková a Radka Bojceňuková.

V sobotu pro nás vše začalo závodem na 5 km. Startovali jsme prakticky všichni dohromady (ženy 5 minut po mužích) a podvědomě jsme trošku šetřili síly na (pro nás) důležitější nedělní starty. Tady jsou naše sobotní výsledky:

Zuzka má placku za 3.místo mezi kadetkami.
Daniel doplal na 5.místě v kategorii mužů (celkově pak 19tý).
Pavel doplaval na 2.místě v kategorii masters 45+ (celkově pak 18tý).

Závod končil docela pozdě a tak po celém dlouhém dni jsme rádi zamířili rovnou na internát a šli spát. Zuzku a Daniele čekal závod na 10km. Pro Zuzku to byla premiéra a velká výzva. Nebylo si to kde vyzkoušet. Na klasických trénincích na to není dostatek času (celých 10km si vyzkoušela jen jednou v sobotu na bazéně při veřejnosti). Navíc v bazéně je to úplně jiné. Na jedné straně bylo znát obrovskou chuť a odhodlání uspět, na straně druhé respekt, pokoru a nervozitu. Vyspali jsme se na to dobře.

Jako první odstartoval do 10ky Daniel a o 5 minut později Zuzka. Oba si počínali jako staří mazáci (nevím, jak jinak to popsat) a cílevědomě, bez viditelné krize si šli za svým. Drobné rezervičky máme při občerstvovacích zastávkách (krmení), ale to vychytáme.
Vše dopadlo jak nejlépe mohlo a tady jsou výsledky:

Zuzka si vybojovala další placku za 3.místo mezi kadetkami.
Daniel byl na 4.místě v kategorii můžů ( celkově pak 15tý).
Jen pro doplnění výsledků a ve stínu 10ky, pak Pavel zvítězil v závodě na 3km v kategorii masters 45+ (celkově 3. místo).

V týmové soutěži jsme společně získali prvních 257,8 bodů a po prvním závodě nám patří průběžné 10. místo mezi kluby. Další podrobnosti a přehledy najdete na http://www.plavani.info/ .

Všem gratulujeme a děkujeme za dobrou propagaci našeho klubu.

Pokud máte kdokoli chuť si to taky zkusit, přidejte se k nám. Rádi Vám pomůžeme a poradíme. PM